Aylarca süren istismar sonrası fail tutuklandı: ‘Çocukluk hayallerimi çaldı’
Bursa'da 2 buçuk ay boyunca 16 yaşındaki N.G.'yi kaçırıp işkence eden ve o anları sosyal medyadan paylaşan fail tutuklandı.

Bursa'da 16 yaşındaki kız arkadaşı N.G.'yi kaçırıp, 2,5 ay boyunca işkence edip, cinsel istismarda bulunan 22 yaşındaki Hamza Han, tutuklandı. Han'ın silahla tehdit edip, o anlarını sosyal medyadan paylaştığı N.G., yaşadıklarını şöyle ifade etti: "Kafama silahın dipçiğiyle vurdu, elimi sıcak suyla yaktı, beni demirlerle dövdü"

DHA’dan Yiğithan Hüyük’ün haberine göre Bursa'da annesi S.G., cezaevine girince evde yalnız yaşamaya başlayan N.G., 1,5 yıl önce tanışıp, birlikte uyuşturucu aldığı erkek arkadaşı Hamza Han tarafından çeşitli tarihlerde şiddete maruz kaldı. İddiaya göre; Hamza Han, 10 Haziran'da da N.G.'yi kaçırıp, önce işkence yaptı ardından cinsel istismarda bulundu. 20 Ağustos'ta cezaevinden çıkıp, kızının 2,5 aydır alıkonulduğunu öğrenen S.G., polise şikayette bulundu. Şikayet sonrası N.G., 27 Ağustos'ta evden kurtarıldı. Gözaltına alınıp, tutuklanan Hamza Han ayrıca N.G.'yi silahla tehdit ettiği ve bu anları sosyal medyadan paylaştığı ortaya çıktı.

‘HAYATIMI ALTÜST ETTİ’

2,5 ay boyunca kabus dolu günler yaşadığını belirten N.G., "Annem cezaevine girdi, şahıs beni çeşitli tarihlerde evinde alıkoydu. Bazı günler kaçarak kurtuldum. Her seferinde beni darbetti. Her yerim mosmor, yürüyemiyorum. Tekerlekli sandalye ile geziyorum. Ondan şikayetçiyim, ceza almasını istiyorum. O benim, çocukluk hayallerimi mahvetti. Okula gidiyordum, hayatımı altüst etti. Bana zorla cinsel istismarda bulundu. Kabul etmediğim zaman beni dövüyordu, şiddet uyguluyordu. Gelip, aileme de şiddet uyguladı. Kardeşlerimin rüyasına giriyordu, korkudan yatamıyorlardı. Kafama silahın dipçiğiyle vurdu, elimi sıcak suyla yaktı, beni demirlerle dövdü" dedi. Şüphelinin sosyal medyada paylaştığı görüntülerini ise kaçırıldığı gün çektiğini söyleyen N.G., "İstemediğim için bana zorla istismarda bulundu. Silahla beni tehdit etti, 'Zorla yapacaksın' dedi. 'İstemiyorum' dedim. Beni videoya alıp, internete attı. Sonuna kadar şikayetçiyim" diye konuştu.

‘ADALET CEZASINI VERSİN’

Kızını kurtarmak için gittiği evde Hamza Han tarafından saldırıya uğradığını söyleyen S.G., şunları anlattı:

"Cezaevindeydim daha sonra çıktım ama yine de kızımı kurtaramadım. Kızımı kendine bağımlı yapmış. Nereye giderse gitsin, kızım onu buluyordu. Kendisine kukla yapmış. Kızımı ne kadar kurtarmaya çalıştıysam da başarılı olamadım. Kapıma silahla geldi. Kızımı sürükleyerek götürdü. Sürekli kızıma cinsel istismarda bulunmuş. Çocuğum 2,5 ay boyunca şiddete maruz kaldı. Çocuğumu elinden kurtaramadım. Çocuğumun bütün gelecek hayallerini çaldı. En ağır ceza ile yargılanmasını istiyorum. Onun gibilerin dışarı çıkmasını istemiyorum. Kesinlikle dışarı çıkmasın, adalet cezasını versin. Kızımı videoya almış, 'Yayınlayacağım bunu, herkese atacağım' diye tehdit ederek, sürekli cinsel istismarda bulunmuş. Hayatımızı mahvetti. Çocuğumun hayatını mahvetti. Darp raporu aldık, cinsel istismar olduğuna ve uyuşturucu içirildiğine dair rapor aldık."

‘BİRÇOK SUÇ SÖZ KONUSU’

Ailenin avukatı Nalan Bener de yapılan işkencenin çeşitli suçları kapsadığına dikkat çekerek, "Tehdit, hile, alıkonulmuş, cinsel istismara uğramış. Neşterle, delici, kesici aletlerle veya sopa gibi birtakım eşyalarla fail şiddet uygulamış. Bunun cezası 2 yıldan başlar; cinsel amaçla bir kat daha artar. Tehdit, hile, zorlama olduğunda artırım hükümleri uygulanır. Fail olması gerektiği gibi tutuklandı. Hürriyetten alıkoyma, nitelikli cinsel istismar, tehdit, nitelikli darp, şantaj hepsi söz konusu" diye konuştu.

Fotoğraf: DHA

İlgili haberler
21. yüzyıldan yoksulluk manzaraları: Fareli, karan...

Tuzla-Pendik bölgesinin bir yanında zenginler yaşarken, diğer yanı yoksulların yaşam alanı. Nazife t...

Barınma sorunu genç kadınları riske açık hale geti...

Üniversite öğrencisi genç kadınlar barınma sorununun, yeterli ve nitelikli yurt olmamasının sonuçlar...

A Milli Kadın Voleybol takımı Avrupa Şampiyonu old...

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Sırbistan karşısındaki Avrupa Şampiyonası finalini 3-2’lik sk...