Ayrıldığı erkekten şiddet gören Rüya K: Korkudan evden çıkamıyorum
Bakırköy’de evliliğinde şiddete uğrayan, ayrıldıktan sonra şiddet görmeye devam eden Rüya K. sesinin duyulmasını istiyor.

İstanbul Bakırköy’de 2 yıl önce kendisinden ayrılan eşini hem iş yerinde hem de evinde darbeden ve 3 gün önce de evinin önüne gelerek silahla ateş açan Tarık K. adlı erkek elini kolunu sallayarak dolaşmaya devam ediyor. Tehdit mesajları almaya devam ettiğini söyleyen Rüya K. “1 aydır evden çıkamıyorum. Gereken bir an önce yapılsın. Can güvenliğim yok. Çok korkuyorum” diyor. 

Demirören Haber Ajansına konuşan 29 yaşındaki Rüya K., eski eşi Tarık K. tarafından önce iş yerinde daha sonra da evinde darbedildiğini anlattı. Tehdit mesajları almaya devam ettiğini aktaran kadın, Tarık K.’nin 3 gün önce de evinin önüne gelerek silahla 3 el ateş ettiğini aktardı.

Rüya K.

Bakırköy Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosuna şikâyette bulunan Rüya K., “Ben polis çağırınca kaçıp gidiyor. Yakalanmasını istiyorum, şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM AMA SONUÇ ALAMADIM’
Tarık K. ile 4 ay evli kaldığını ve bu süreçte şiddet gördüğünü anlatan Rüya K., "Boşanma davası açtım. Ailemin evine döndüm. Benim iş yerimi bastı. Orada darbetti beni. Kamera kayıtlarında var zaten. Ondan sonra dediklerini yapmadığım için bir süre sonra iş arkadaşlarımı rahatsız etmeye başladı. Onunla tekrar konuşmamı, barışmamı istedi. Artık yıldırdı. O kadar çok şantaj ve tehditle iş yaptırdı ki bana. Evliyken çektiği açık fotoğrafları aileme atmakla tehdit etti. Ben bununla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum. Ama bir sonuç alamadım" dedi.

Tarık K.

‘CAN GÜVENLİĞİM YOK’
Tarık K.’nin kendisini polis gibi gösterdiğini ve 29 ayrı suçtan dava dosyası bulunduğunu aktaran Rüya K., "En son evimi basıp beni çok kötü bir hale getirdi. Çok dövdü. 3 hafta oluyor sanırım. Bununla ilgili savcılıkta suç duyurum var dilekçemi ve ifadelerimi verdim. Bu onu kesmedi. Onu doyurmadı bence. 3 gün önce kapımın önüne gelip silahla ateş etti. Komşularım da arayıp şikâyet etti benimle beraber. MOBESE kameralarına polis kıyafeti ve çakarla yakalanıyor. 1 buçuk ay önce elektronik kelepçesi onaylandı ama yakalanamadığı için elektronik kelepçe de takılamıyor. Ben 3 haftadır evden çıkmıyorum. Can güvenliğim yok, çok korkuyorum. Bir an önce yakalanıp en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.


İlgili haberler
GÜNÜN ANKETİ: Kovid-19 pandemi sürecinin kadına yö...

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinden üç akademisyen ‘pandemi sürecinin aile içi şiddete...

Pandemi sürecinde kadına yönelik şiddet artmaya de...

Birleşik Metal - İş Kadın Komisyonu, pandemi sürecinde kadına yönelik şiddetin artmasına ilişkin bir...

İHD Kadın Komisyonu: Pandemi sürecinde kadına yöne...

İHD Kadın Komisyonu yayımladığı ‘Pandemi Döneminde Kadın’ raporuyla kadına yönelik şiddetten, iş cin...