Ayşe Tuba Arslan’ın adı halk merkezine verildi
Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir’de boşandığı erkek tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın adını Yenidoğan Mahallesi’nde yapım çalışmaları süren Halk Merkezine verdi.

Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğüne bağlı spor ve dans atölyeleri tarafından hazırlanan yıl sonu etkinliğinde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, kadına yönelik şiddet ile mücadele etmeye devam edeceklerini kaydederek, Yenidoğan Mahallesi’ne yapılan yeni halk merkezine Ayşe Tuba Arslan’ın adını verdiklerini açıkladı.

KADINLARDAN ŞİDDET PROTESTOSU
Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğüne bağlı spor ve dans atölyeleri, çeşitli dans ve eğlenceli müziklerle dolu bir yıl sonu gösterisi gerçekleştirdi. Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen yıl sonu gösterisine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte ‘Kadına Yönelik Şiddete’ dikkat çekildi. “Kadına şiddete son ver” ve “Kadına şiddete son ver” pankartı açan atölye katılımcıları, kadına yönelik şiddet sonucu hayatını kaybeden; Emine Bulut, Münevver Karabulut, Ceren Özdemir, Leyla Aldemir, Şule Çet, Özgecan Aslan’ın fotoğraflarını taşıdı.

CEREN ÖZDEMİR’İN ADI DA GENÇLİK MERKEZİNE VERİLECEK
Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, kadına yönelik şiddetin bir an önce sona ermesi gerektiğinin altını çizdi. Kadına yönelik şiddete her zaman karşı olduklarını
ve kınadıklarını söyleyen Kurt, kadın ve erkeğin eşit olduğunu vurguladı.

Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için Eskişehir’de katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın adını Yenidoğan Mahallesinde çalışmaları devam eden halk merkezine vereceklerini açıklayan Kurt, ayrıca “Adalar’da açtığımız gençlik merkezine Ceren Özdemir adını veriyoruz. Eskişehir’de kadına yönelik şiddete karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu şiddete geçit vermeyeceğiz” diye konuştu.

İlgili haberler
Emine Bulut davasında gerekçeli karar: Kasten öldü...

Emine Bulut’u bıçaklayarak öldüren eski eşi Fedai Varan hakkında verilen cezanın gerekçeli kararı aç...

23 kez suç duyurusunda bulundu, ölmesini bekledile...

Öldürülen Ayşe Tuğba Arslan’ın 23 kez suç duyurusunda bulunduğu ama işlem yapılmadığı ortaya çıktı....

Ceren Özdemir Davası|Sadece sanık değil sorumlular...

Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç’un yargılandığı davanın 1. duruşması görüldü. Duruşma öncesi açı...