Bugün 6 kadın erkekler tarafından öldürüldü
Aile Bakanının "Kadınlarımız özgürlüğün tadını çıkardı" sözlerine karşın bir günde 6 kadın, erkekler tarafından katledildi, bir kadın da ağır yaralandı.

Kadına yönelik şiddete ve kadın cinayetlerine karşı iktidar seyirci kalmaya devam ediyor. Kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik İstanbul Sözleşmesi’nden Türkiye’nin imzasını çekmesinden sonra kadın cinayetleri artarak sürüyor.

Aile Bakanı geçtiğimiz günlerde katıldığı ‘Teknoloji, Şehir ve Kadın Buluşması’nda "22 yıldır kadınlardan yana tavır aldık, kadınlarımız da dünyanın en geniş haklarına sahip olarak özgürlüğün tadını çıkardı" dedi. Dünyada kadın cinayeti sıralamasında ilk sıralarda yer alan Türkiye'de ise 6 kadın erkekler tarafından katledildi. Bir kadın da ağır yaralandı. 

EVLİ OLDUĞU ERKEK TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, Afganistanlı Nasim Gol Karımı adlı kadın, evli olduğu Muhammet Esmail Habibi tarafından boğazından bıçaklanarak öldürüldü.

Olay, saat 13.00 sıralarında Deliktaş Mahallesi 1974 Sokak'ta meydana geldi. Hurdacılık yapan Muhammet Esmail Habibi evli olduğu Nasim Gol Karımı'ı boğazından bıçakladı. Komşuların ihbarı üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Karımı'nın hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ekipleri cinayet şüphelisi Habibi'yi suç aleti bıçakla birlikte evde gözaltına aldı.

AYRI YAŞADIĞI ERKEK İŞ ÇIKIŞI ÖLDÜRDÜ

İzmir’in Aliağa ilçesinde Özlem Çankaya adlı kadın, evli olduğu ve bir süredir ayrı yaşadığı Ahmet Çankaya tarafından iş görüşmesi çıkışında bıçaklanarak öldürüldü.

İddiaya göre; Ahmet Çankaya, bir süredir ayrı yaşadığı evli olduğu Özlem Çankaya'yı telefonla arayarak konuşmak istediğini söyledi. Ahmet Çankaya, görüşme teklifini kabul etmeyen Özlem Çankaya'yı iş görüşmesi çıkışında yanındaki bıçakla göğsünden ve karnından 4 bıçak darbesiyle yaraladı. Aliağa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Çankaya, kurtarılamadı. Kaçan şüpheli ise suç aleti bıçakla polis ekiplerince yakalandı. Ahmet Çetinkaya'nın emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi. Soruşturma sürerken, Özlem Çankaya'nın cenazesinin Aydın'ın Çine ilçesinde toprağa verileceği belirtildi.

ÜLKÜ ARAZ KENDİSİNİ REHİN ALAN EVLİ OLDUĞU ERKEK TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

İstanbul Çekmeköy’de Emine Ülkü Araz adlı kadın kendisini rehin alan evli olduğu erkek tarafından vurularak öldürüldü.

BOŞANMA AŞAMASINDA OLDUĞU ERKEK TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde Hatun Ekrem Aslan adlı kadın boşanma aşamasında olduğu Ali Rıza Aslan, tarafından tabancayla vurarak öldürüldü. Ali Rıza Aslan cinayet sonrası intihar etti.

BOŞANMAK İSTEDİĞİ ERKEK TARAFINDAN VURULAN ELİF 7 GÜNLÜK YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Erzurum'da cezaevinden firar eden boşanmak istediği Şafak Saydam’ın tabancayla vurduğu Elif Saydam bir haftalık yaşam savaşını kaybetti. Elif Saydam toprağa verildi.

AYRILDIĞI ERKEK TARAFINDAN KISKANÇLIK BAHANESİYLE ÖLDÜRÜLDÜ

Bursa'da, Tuba Ateşci adlı kadın bir yıl önce boşandığı Murat Demir tarafından kıskançlık bahanesiyle vurularak öldürüldü. Demir cinayet sonrası intihar etti.

İŞYERİNİ BASAN ERKEK TARAFINDAN AĞIR YARALANDI

Adana'da Nurseli K. adlı kadın çalıştığı iş yerini basan ayrıldığı erkek Oktay D. tarafından tüfekle dizinden vuruldu. Ağır yaralanan Nurseli K. hastanede tedaviye alınırken, Oktay D. tutuklandı.

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

İlgili haberler
KCDP: 2023 yılında 315 kadın cinayeti, 248 şüpheli...

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 2023 yılında 315 kadının erkekler tarafından öldürüldüğün...

Bir kadın cinayetinin ardı

Hatice, koruma kararı dilekçesi çantasındayken kocasının bıçakla üzerine yürümesiyle camdan atılmış...

Kadın cinayeti davalarında yargının durumu

Nevin Yıldırım kararı nasıl değerlendirilmeli? Mahkeme Name Öztürk için ne diyecek? Kadın davalarınd...