Çocuğu taciz eden kişi, esnafın çabalarıyla tutuklandı
Denizli’nin en işlek çarşısında görevli kişi bir çocuğu istismar etti. Olay çarşı esnafının çabalarıyla açığa çıkarken, esnaf ‘Örtbas etmeye çalışıyorlar’ diyerek çarşı yönetimine tepki gösterdi.

Denizli’nin en işlek çarşılarından olan Atatürk Bulvarı üzerindeki Denizli çarşısında 10 yaşında bir kız çocuğu çarşı tuvaletinde görevli olan bir kişi tarafından istismara uğradı. Çarşı esnafı olaya tepki gösterirken görevlinin tacizi itiraf ettiği öğrenildi. Görevlinin 10 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği çocuğun babası tarafından fark edilirken, babanın olayı çarşı esnafına anlatması sonrası esnaf çocuğu taciz eden kişiyi darbetti. Olayın üzerine giderek istismarı açığa çıkaran çarşı esnafı, olaydan bir gün sonra çocuğu istismar eden kişinin işbaşı yapmasına ise tepki gösterdi. Çarşı müdürü ve yönetimi ile tartışan esnaf, zanlıyı polise teslim etti. Polise suçunu itiraf ettiği öğrenilen zanlı, tutuklu yargılanmak üzere Kocabaş D Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevine götürüldü.

‘ÇARŞININ ADI ÇIKMASIN DİYE ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞIYORLAR’
Yaşanan taciz olayını kendi çabalarıyla açığa çıkaran ve sanığı polise teslim eden esnaf çarşı müdürüne de tepki gösterdi. İsmini vermek isteyen bir çarşı esnafı şunları söyledi: “Çarşının adı kötüye çıkacak diye istismarı örtbas etmeye çalışıyorlar. Çarşı yönetimi bir an önce değişmeli, insana ve çocuğa karşı duyarlı olmayan müdür derhal istifa etmeli. Zaten son zamanlarda çocuk tacizi olaylarını oldukça sık duyuyoruz. Haberlere de yansıyor, fakat bu kadar yanı başımızda böyle bir olayla karşılaşacağımızı beklemiyorduk.”

İlgili haberler
Çocuk istismarı dosyalarından mağdur ve sanık ifad...

2009-2016 yılları arasında görülmüş ve kapanmış 800 cinsel istismar davasının tutanaklarında mağdurl...

Kadınlar çocuk istismarı önleme yollarını tartıştı

İstanbul Küçükçekmece’de bir araya gelen kadınlar çocuk istismarının önlenmesi için neler yapılabile...

Bir çocuk istismarı davasının anatomisi

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonundan Canan Güllü’nün bir vaka deneyimi üzerinden anlattıklarıyla...