Fuhuş çetesi davasında DNA örnekleri eşleşti
Milas’ta S.F.Y. isimli kadına cinsel saldırıda bulunan ve fuhşa sürükleyen Mutlu Erbey ve üç sanığın yargılandığı davada, S.F.Y.’den alınan DNA örneği ile Mutlu Erbey’in DNA’sının eşleştiği belirtildi

Muğla’nın Milas ilçesinde sahte iş ilanı üzerinden kadınlara ulaşarak fuhşa sürükleyen çete üyeleri Ayşe Gündüz, Pınar Gündüz, Ali Lofçalı ve aynı zamanda tecavüz faili Mutlu Erbey hakkında S.F.Y.’nin açtığı davanın 4’üncü duruşması Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya Ayşe Gündüz ve Mutlu Erbey’in avukatı mazeret bildirerek katılmazken, diğer taraf avukatları ve sanıklar hazır edildi. Muğla Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mutlu Erbey duruşmaya SEGBİS ile katıldı. Duruşmayı kadın örgütleri de takip etti.

MUTLU ERBEY’İN DNA’SI UYUŞTU

Mahkemede bir önceki duruşmada Milas Devlet Hastanesi ve Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda yer alan erkek DNA’sının Mutlu Erbey’in DNA’sı ile uyuştuğu belirtildi. Pınar Gündüz, Ayşe Gündüz ve Ali Lofçalı’nın avukatları, sanıkların suça iştirak ettiklerine dair sadece S.F.Y.’nin beyanı bulunduğunu, kanıt bulunmadığını ifade ederek, beraatlarını talep etti.

SAVCI SANIKLARA BERAAT İSTEDİ

Savcı mütalaasında, Mutlu Erbey hakkında “Nitelikli cinsel saldırı” ve “şantaj” suçlarından ceza verilmesini isterken, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına fail hakkında “hürriyetten mahrum bırakma” suçlamasıyla da suç duyurusunda bulundu. Ayrıca Pınar Gündüz, Ayşe Gündüz ve Ali Lofçalı hakkında beraat istedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı 30 Aralık tarihine erteledi.

Haber-Fotoğraf: MA


İlgili haberler
Bodrumlu Kadınlar: Hiçbir kadın susmasın, birlikte...

Bodrumlu kadınlar Muğla Milas’ta görülen tecavüz davası için adliye önünde bir aradaydı. Kadın dayan...

Milas tecavüz olayında mahkeme tüm sanıkların yaka...

Milas’ta geçen yıl Mutlu Erbey’in tecavüzüne maruz kalan S.F.Y.’nin davasında mahkeme tutuklu olmaya...

Fuhuş çetesini ifşa eden S.F.Y.: Korkmadım, korkmu...

Kendini fuhşa sürüklemeye çalışan Mutlu Erbey ve beraberindeki 3 kişiyi somut delillere rağmen ancak...