İki kızını istismar eden eski kocasını yaralayan Asya D. ev hapsiyle tahliye edildi
Kızlarına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Serkan E. ve eski kocasını bu nedenle tabancayla yaralayan Asya D.'nin mahkemesi görüldü.

İzmir’de, 2 kızına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan 43 yaşındaki Serkan E. ile boşanmalarına rağmen aynı evde yaşadığı eski eşini tabancayla yaralayan 27 yaşındaki Asya D.'nin duruşmasında, mahkeme heyeti, ara kararında Asya D.'nin ev hapsiyle tahliyesine, Serkan E.'nin ise tutukluluğunun devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

KIZLARINI İSTİSMAR ETTİ

DHA'dan Kadir Özen’in haberine göre olay, geçen yıl 7 Eylül'de Hilal Mahallesi'nde meydana geldi. Serkan E., iddiaya göre, 11 yıl önce 20 yaşındaki büyük kızı E.B.'ye yaklaşık 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulundu. Serkan E., başka bir suçtan cezaevine girince E.B. durumu annesi Asya D.'ye anlattı. Kızına inanmayan Asya D., önce kızını kadın doğum uzmanına ardından da psikiyatriste götürdü. Tedavi gören ve ilaç kullanan E.B., bir süre sonra kaçarak evlilik yaptı ve evden uzaklaştı.

Tahliye olduktan sonra eve dönen Serkan E., iddiaya göre, bu kez 16 yaşındaki küçük kızı S.E.'ye istismarda bulundu. S.E.'nin de durumu anlatması üzerine anne Asya D., kızının üzerine ses kayıt cihazı yerleştirdi. İddiaya göre 1 hafta sonra kayıtları dinleyen ve cinsel istismarı öğrenen Asya D., boşanmalarına rağmen aynı evi paylaştığı Serkan E.'yi tabancayla yaraladı. Gözaltına alınan Asya D., tutuklandı. Hastanedeki tedavisinin ardından gözaltına alınan Serkan E. de tutuklandı.

Olayla ilgili hazırlanan iddianamede Serkan E. hakkında 2 kızı için ayrı ayrı 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'hakaret' suçlarından toplam 67,5 yıl hapis cezası, Serkan E.'yi tabancayla yaralayan Asya D. için ise 23 yıl hapis cezası istendi.

‘HAYAT BOYU TRAVMA YAŞAYACAK’
Asya D.'nin kızı S.E.'nin avukatı Nazlı Demir ise "Müvekkilimin iyiliği için ilk celseden beri annesinin yanında olmasını, bu zor günleri birlikte atlatmalarını talep ediyorum ve bu talebimi sürdürüyorum. Müvekkil hayatı boyunca zaten hiçbir erkeğe güvenemeyecek. Belki bir evlilik yapacak ancak çocuğu olursa eşine hep benim kızım da aynı şeyleri yaşar mı düşüncesiyle kuşkuyla yaklaşacak. Hayat boyu travma yaşayacak. Annesi tutuklu yargılandığı için kendini suçlayan müvekkile bir travmayı da sizin eklememenizi rica ediyorum. Bu sebeple anne Asya'nın tutuksuz yargılanmasını talep ediyorum" dedi.
Avukatların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti ara kararını açıkladı. Heyet, tutuklu sanıklardan Asya D.'nin ev hapsi adli kontrol şartıyla tahliyesine, Serkan E.'nin tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

Fotoğraf: DHA