İntihar ettiği iddia edilen kadının katledildiği ortaya çıktı
Osmaniye’de şüpheli biçimde düşerek yaşamını yitiren kadının, evli olduğu erkek tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Osmaniye’de oturduğu apartmanın 7’nci katındaki evinden şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitiren Naime Özbulat Taş’ın, iki ay önce evlendiği Aşkın Taş tarafından katledildiği ortaya çıktı.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 28 Nisan 2020 tarihinde işitme engelli Naime Özbulat Taş, oturduğu apartmanın 7’nci katındaki evinden şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitirdi. Olay basına "intihar" olarak yansıdı. Ancak kadının yapılan ilk otopsisinde başına sert bir cisimle vurulduğu, tırnaklarının arasında eşi Aşkın Taş’ın doku örneği ve düştüğü söylenen yatak odasında Naime Özbulat Taş’a ait kan izlerinin olduğu tespit dildi.

Son olarak olay günü Aşkın Taş’ın eşi Naime Özbulat Taş’a şiddet uyguladığına dair görgü tanıklarının anlatımı üzerine Taş gözaltına alınarak tutuklandı.

Osmaniye 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılama sonucunda Taş, 16 Eylül 2021 tarihinde “eşe karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Naime Özbulat Taş’ın öldürülmeden 15 gün önce şiddetten kaçarak ailesinin yanına geldiği ancak Taş’ın “dönmezsen seni öldürürüm” tehditlerine karşı eve geri döndüğü ve 10 gün sonra da katledildiği öğrenildi.

Haber: MA

Fotoğraf: HDP

İlgili haberler
Irak’ta şüpheli kadın ölümleri kayıtlara ‘intihar’...

Irak’ta 2020 yılında 276 kadın yaşamına son vermişti. İnsan Hakları Komisyonu eski üyesi Büşra el-Ub...

Şüpheli ölümlere ‘intihar’ etiketi yeni kadın cina...

Pandemiyle birlikte şüpheli kadın ölümlerindeki artış dikkat çekecek boyuta ulaştı. Pek çoğu cinayet...

2020’de 300 kadın erkekler tarafından öldürüldü 17...

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun 2020 yılı raporuna göre, 300 kadın erkekler tarafından...