İşkenceci kocasını öldüren Melek İpek hakkında tahliye kararı verildi
Kendisine işkence eden kocası Ramazan İpek'i öldürdüğü için cezaevine konulan Melek İpek hakkında tahliye kararı verildi.

Antalya'da kendisine işkence yapıp ölümle tehdit eden kocası Ramazan İpek'i tüfekle vurarak öldüren ve tutuklanarak cezaevine konan 2 Melek İpek hakkında tahliye kararı verildi.
MELEK İPEK OLAYI NASIL ANLATMIŞTI?
Melek İpek hakkında, "Meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, korku ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez" hükmü gereğince tahliye kararı verildi.
Melek İpek, gördüğü işkenceyi ve yaşadıklarını daha önce şöyle anlatmıştı: "Çocuklarım da şiddet görüyordu, korktuğum için şikayet edemedim. Çocukları öldürmekle tehdit ediyordu. Olay günü aynı evin içindeyken 'boşanmak istiyorum' diye mesaj attım. Çocuklarla yatmaya hazırlanıyorduk. Av tüfeğiyle odaya girerek 'Seni öldüreceğim' dedi. Çocuklarımı hemen arkama aldım. Kendisine 'Yapma ne olur' diye yalvarmaya başladım. Eşimin kararlı olduğunu ve ateş edeceğini anladım. Elimle çocukları yatağın üzerinde doğru ittirdim. Diğer elimle de tüfeğin namlusunu tuttuğumda kurşun benim yan tarafımdan cama isabet etti. Tekrar yalvardım, yakardım. Bir daha ateş etmedi. Tüfeğin dipçik kısmıyla başıma ve vücuduma vurdu. Gördüğüm şiddet sonrası bayıldım. Kendime geldiğimde ellerim kelepçeliydi. Eşim sabah uyandı, kahvaltı yapmadan gitti. Odadan çıkarken kelepçenin anahtarını, bıçağını ve silahın birisini alarak gitti. Öncesinde çocuklarıma, 'Geldiğimde annenizi de sizi de öldüreceğim, evden dışarı çıkmayın' dedi. Büyük kızımla toka gibi şeylerle kelepçeyi açmaya çalıştık, açamadık. Olayda kullandığım tüfeği akşam içeri eşim koymuş. Eşim bağırarak içeri girdi. Direkt benim bulunduğum odaya geldi. Kapıyı sert şekilde açtı. O sırada bulunduğum odada silahı gördüm. Ellerim kelepçeli silahı koltuğumun altına aldım. Elim tetiğe ulaşamıyordu. Beni görünce 'Beni mi öldüreceksin?' dedi. Elimden silahı almaya çalışırken silah patladı. Tek el ateş aldı. Nasıl patladığını bilmiyorum."


MELEK İPEK DAVASINDA ÇOCUKLARI TANIK OLARAK DİNLENMİŞTİ:
‘Babamız bizi dövüyordu. Bana ders olsun diye ablamı dövüyordu. Annem ile babamın arası kötüydü. Annem bir yere gittiği zaman 'neden geç kaldın' diye annemi dövmüştü’

Kaynak: DHA

Fotoğraflar: DHA

İlgili haberler
Melek İpek yaşadığı sistematik şiddeti anlattı, tu...

Çocuklarına ve kendisine sistematik işkence uygulayan eşi Ramazan İpek’i “kasten öldürme” suçlamasıy...

İşkenceci eşini öldüren Melek İpek hakkında ‘Örsel...

Çocuklarını ve kendisini ölümle tehdit eden işkenceci kocası Ramazan İpek’i öldüren Melek İpek’in av...

Antalya Kadın Platformu: Melek İpek serbest bırakı...

İşkencesine maruz kaldığı Ramazan İpek’i ölmemek için öldüren Melek İpek için kadınlar açıklama yapt...