Kayıp olarak aranan kadının boşandığı erkek tarafından bodruma gömüldüğü ortaya çıktı
Iğdır’da 5 yıldır kayıp olarak aranan Nesrişah Yorgun’un, boşandığı erkek tarafından öldürülüp, bodrum katına gömüldüğü ortaya çıktı.

Iğdır’da 5 yıldır kayıp olarak aranan Nesrişah Yorgun’un, boşandığı Eyüp Yıldızhan tarafından öldürülüp, sandık içinde apartmanın bodrum katına gömüldüğü ortaya çıktı.

Topçular Mahallesi 111’inci sokaktaki Akçay apartmanı 5’inci katında oturan Naride Nur Yıldızhan, 7 Kasım 2016’da Iğdır Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat ederek babası Eyüp Yıldızhan’ın, kendisi ve kardeşlerinin hürriyetini tehdit ettiğini, boşadığı annesi Nesrişah Yorgun’u da bıçaklayarak öldürdükten sonra kan izlerini temizleyip cesedi de arkadaşıyla taşıdığı ihbarında bulundu. Gözaltına alınan Eyüp Yıldızhan, “Ben karımı öldürmedim. Kendisi kayıp ben de merak ediyorum” diye ifade verdi. O dönem cinayet tespit edilemediği için dosya arşive kaldırılırken, Nesrişah Yorgun için de arama kaydı hazırlandı. Eyüp Yıldızhan, çocuklarına yönelik "hürriyeti tehdit" suçundan tutuklanarak cezaevine kondu.

ÇELİK SANDIĞIN BİNADAN ÇIKARILMADIĞI TESPİT EDİLDİ

Iğdır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet büro dedektifleri, 4 ay önce Nesrişah Yorgun’un dosyasını yeniden açtı. Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aldıkları izinle yeniden soruşturma başlatan ekipler, olayı baştan incelemeye aldı. Ekipler, Eyüp Yıldızhan’ın olaydan önce yaptırdığı çelik bir sandığı evine taksi ile götürdüğünü belirledi. Ulaştıkları taksi şoförünün çelik sandığı doğrulaması üzerine polisler, olayın yaşandığı tarihteki kamera kayıtlarını inceledi. Ekipler, sandığın ailenin 5 yıl önce oturduğu binadan çıkarılmadığını belirledi.

Ailenin bodrum katta kiler olarak kullandığı bölümü inceleyen ekipler, kadavra köpeği ile arama yaptı. Köpeğin tepki vermesi üzerine fayansları kırarak kazı yapan polis, çelik sandığa ulaştı. Sandığı açan ekipler, Nesrişah Yorgun’un cansız bedenini buldu.

Cezaevinde bulunan Eyüp Yıldızhan hakkında soruşturma başlatıldı. Polisler, olay günü Yıldızhan’ın yanında olduğunu belirledikleri İ.A.’yı da İstanbul’da gözaltına alarak Iğdır’a getirdi.

Nesrişah Yorgun’un cenazesi, otopsi yapılmak üzere İstanbul’a gönderildi.

Kaynak: DHA

Fotoğraf: Ekmek ve Gül


İlgili haberler
Emekçi kadın mücadelesi bir güne sığdırılacak bir...

Kadın sorunun sadece bir günle sınırlı olmadığını, kadın mücadelesinin de bir günle sınırlandırılama...

Sanıktan yine aynı savunma ‘erkeklik onuruma sığdı...

Barışma teklifini kabul etmediği gerekçesiyle eşine tornavidayla saldıran sanık yine bilindik savunm...

Tek bir kadraja bir hayat sığdırdı

Cam kemik hastası olarak doğan, doğduğu zaman yaşamaz denilen Elif bugün fotoğraf çekiyor, belgesel...