Oğlu Yiğitcan’ı öldüren Nezir Türkoğlu: İdamımı istiyorum
Oğlu Yiğitcan katleden Nezir Türkoğlu’nun yargılandığı dava eksikliklerin giderilmesi için 12 Haziran’a ertelendirken, sanık, kötü bir baba olmadığını iddia etti, ‘Ölmek istiyorum’ dedi.

Fatih’te 5 Kasım 2017’de 10 yaşındaki oğlu Yiğitcan’ı 16 kez bıçaklayarak öldüren Nezir Türkoğlu’nun yargılandığı davanın 3. duruşması görüldü. Duruşmada, sanık Türkoğlu, “Ben bu acıya dayanamıyorum. İdamımı istiyorum” dedi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 3. duruşmaya, ağırlaştırılmış müebbet hapsi talep edilen tutuklu sanık Nezir Türkoğlu getirildi. Yiğitcan’ın annesi Neriman Türkoğlu ise duruşmaya katılmadı. Mahkeme Başkanı, otopsi raporunun mahkemeye gönderildiğini belirtti. Bunun üzerine söz alan Neriman Türkoğlu’nun avukatı Esin Yeşilırmak, “Rapora göre, sanık baba oğlunu 16 yerinden bıçaklamıştır. Sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını talep ediyorum” dedi.
Rapora karşı diyecekleri sorulan sanık Nezir Türkoğlu ise “Benim için idam çıkarsınlar. Gerekirse imza veririm. Ben bu acıya dayanamıyorum. İdamımı istiyorum. Böyle bir baba değildim” diyerek kendini savundu.
Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve ceza ehliyeti yönünden beklenen Adli Tıp Kurumu raporunun beklenmesine karar verdi. 12 Haziran tarihine ertelendi.

Kaynak: DHA

İlgili haberler
Yiğitcan koruma tedbirine rağmen katledildi!

Babası tarafından katledilen Yiğitcan için öldürülmeden 2 gün önce koruma tedbiri alındığı ortaya çı...

‘Devlet görevini yapsaydı Yiğitcan yaşıyor olurdu’

Yiğitcan'ın annesi Neriman Türkoğlu artık adalet istiyor: “Ölüm onun için kurtuluştur. Ölmesin, müeb...

Çocuğunu öldüren Nezir Türkoğlu: ‘Evladım gitti, h...

Boşanma aşamasındaki eşi Neriman Türkoğlu’yu arayarak, “Oğlunu öldürdüm, gel al” diyen Nezir Türkoğl...