Pertek’teki cinsel istismar olayının ilk duruşması görüldü
Dersim’in Pertek ilçesinde birden fazla mağdurun, sanığın ve suça sürüklenen çocuğun olduğu nitelikli cinsel istismar olayının ilk duruşması görüldü. Duruşma 8 Aralık tarihine ertelendi.

Dersim’in Pertek ilçesinde birden fazla mağdurun, sanığın ve suça sürüklenen çocuğun olduğu nitelikli cinsel istismar olayının, bir mağdur ve 18 yaşından büyük iki sanık yönünden tefrik edilen dosyasının ilk duruşması dün Tunceli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Sanıkların ve iki tanığın dinlendiği duruşmada tutuklu sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilirken duruşma 8 Aralık tarihine ertelendi. Olay tarihinde yaşı 13 olan mağdurun dinlenilmesi için ise bir sonraki duruşmaya SEGBİS yöntemiyle katılmasına karar verildi.

NE OLMUŞTU?
Dersim’in Pertek ilçesinde birden fazla kız çocuğunun cinsel istismara maruz bırakıldığı 2022 yılının mart ayında ortaya çıkmıştı.
Olaya dair yaşları 18’in altında olan 5 kişi "suça sürüklenen çocuk" sıfatıyla, yaşları 18 ile 23 arasında değişen 3 kişi de şüpheli sıfatıyla gözaltında alınmıştı. İfadeler sonrasında şüpheli ve suça sürüklenen çocuklar tutuklanmış, bir süre sonra şüphelilerden D.G. dışındaki diğer isimler ise serbest bırakılmıştı.

Fotoğraf: MA

İlgili haberler
Temel hedef istismarı önlemek ve çocuğu korumak ol...

Çocuk istismarı alanında çalışan uzmanlar bir araya geldi: ‘Etkin çocuk koruma sistemi hayata geçiri...

‘Kadına yönelik şiddete ve istismara sessiz kalma!...

KOÜ Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Atölyesi 25 Kasım’ın ardından peş peşe yaşanan şiddet, taciz ve i...

Biz sesimizi çıkarmadıkça çocuklar istismara uğram...

Bugün lise öğrencisi olan D.E’yi istismar eden S.E. 3. duruşmada sabit ikametgah gerekçesiyle serbes...