Sisê Bingöl: Ölmeden buradan çıkmak istiyorum
Ağır hasta tutsak Sisê Bingöl, cezaevinde kızı ile yaptığı görüşmede, ‘Ölmeden önce beni buradan çıkarın, köyüme götürün’ çağrısını yineledi.

Hakkında kesinleşmiş 4 yıl 2 ay hapis cezası bulunan ve Tarsus T Tipi Kadın Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Sisê Bingöl’ün sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Bingöl, 2 Kasım’da sağlık kuruluna hem hastalığı ile ilgili son durumların tetkiki hem de cezaevinde kalmaya elverişli olup olmadığı ile ilgili rapor çıkarılmasına ilişkin Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırmıştı. 8 gün boyunca hastanede tedavi edilen Bingöl’ün sağlık durumu kötü olmasına rağmen önceki gün hastane işlemlerinin ardından taburcu edilerek tekrar Tarsus T Tipi Kadın Kapalı Cezaevine gönderildi. Bu süre zarfı içinde kızı Hasbike Kanmaz’ın refakatçi talebi ise savcılık tarafından reddedildi.

Haftalık aile görüşünde kızı Kanmaz ile görüşen Bingöl, dayanışma gösteren herkese selamlarını göndererek, “Ölmeden önce mümkünse beni buradan çıkarın köyüme götürün” isteğini yineledi. Bingöl’ün durumuna ilişkin konuşan Kanmaz, “Annem hastalıklarının verdiği halsizlikten kaynaklı devam eden sağlık kontrollerini de kapsayan kan tahlillerini yapamamış. Sağlık raporunun alınabilmesi için anneme kan tahlillerini yaptırmasını söyledim. Cezaevindeki tutsak arkadaşlarından güç ve moral alıyor. Koğuşunda bulunanlar onun her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor. Annem kamuoyuna duyarlılık çağrısı yaptı. Bir an önce çıkmak istiyor” dedi.

Kaynak: Jinnews

İlgili haberler
Sisê Ana için ev hapsi talebine cevap yok

85 yaşındaki Sisê Bingöl 2016 yılında 3 ay tutuklu kaldığı cezaevinden sağlık durumu gerekçesiyle ta...

İhlaller adeta ikinci bir cezalandırma yöntemi

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneğinden Duygu Doğan, cezaevlerindeki kadın ve çocuklar ile LG...

Hastalıklarına rağmen tahliye edilmeyen Sisê Bingö...

Tarsus T Tipi Kadın Kapalı Cezaevinde tutulan 85 yaşındaki Sisê Bingöl hastaneye yatırıldı.