‘Sonumun Emine Bulut gibi olmasından korkuyorum’
Evli olduğu S.Y. tarafından darp edilen ve tehdit edilen İrem Y, ‘Sonumun Emine Bulut gibi olmasından korkuyorum’ dedi.

Bursa’da 3 yıldır evli olduğu S.Y. (28) tarafından darp edilen 1 çocuk annesi İrem Y. (27), savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kendisine tehdit mesajları yollayan S.Y’ye boşanma davası açan İrem Y., “Sonumun Emine Bulut gibi olmasından korkuyorum. Şu anda uzaklaştırma kararımız var. O kişinin cezalandırılmasını kendim için değil, kızım ve diğer kadınlar için istiyorum” dedi.

Vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar ve darp izleri oluşan İrem Y., evi terk edip annesinin yanına yerleşti. Ancak S.Y., bu kez de telefonla tehdit mesajları göndermeye başladı. İrem Y., Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulunup, S.Y. hakkında uzaklaştırma kararı alarak boşanma davası açtı.

EVLENDİĞİNDEN BERİ ŞİDDET DEVAM EDİYORMUŞ
Eşi S.Y. ile 2016 yılında evlendiklerini belirten İrem Y., “Düğünden birkaç ay sonra bana şiddet, hakaret, küfür ve aşağılayıcı tavırlar sergilemeye başladı. Vücudumda bulunan dövmelerden dolayı bana hakaretler etti. Son 2 yıldır ise sürekli fiziki şiddete maruz kalıyorum. İlk yaşadığım şiddet olayında eşim benden cımbız istemişti, ancak evde cımbız olmadığını söyledim. Bu sebepten dolayı beni çocuğumun önünde dövdü. Ben onu affettim. Daha sonra sırf bana psikolojik baskı için çok sevdiğimiz kızımın saçlarını kazıdı, yine affettim. Her seferinde pişman olup, özür diliyordu. 3 gün boyunca alkol alıp, eve gelmediği oluyordu” dedi.

İrem Y., “Kızım D.Y. (3), leğende oyuncak bebeğini yıkıyordu. Bu sırada leğen devrildi ve su yere döküldü. Kızım, parkede kayarak kapıya çarptı. Sesi duyan eşim odadan, ‘Kızıma nasıl vurursun?’ dedi. Ben de kapıya çarptığını ve vurmadığımı söyledim. Bunun üzerine beni dövdü. Annemi arayarak hastaneye gitmemiz gerektiğini söyledim. Darp raporu aldım ve daha sonra anneme yerleştim. Bana sürekli tehdit mesajları atıyor. Son olarak ‘Seni engelli bırakırım’ diye bir mesaj attı. Ben de şikayetçi olmaya karar verdim” diye konuştu.

‘CEZA ALANLAR BİRKAÇ YIL SONRA DIŞARI ÇIKMASIN’
Defalarca, aynı evin içinde yaşamaktan korktuğunu söyleyen İrem Y., “Tedavi görmesi gerektiğini söyledim. Sonumun Emine Bulut gibi olmasından korkuyorum. Bunu ona da söyledim. Bana, ‘Ben o adam gibi değilim, gırtlağını keserim, ölene kadar başında beklerim' sözleriyle cevap verdi. Caydırıcı cezalar verilmesini istiyorum. İnsanları döverek, söverek, öldürerek ceza alanlar birkaç yıl sonra dışarı çıkmasın. Ben bunu kendim için değil, kızım ve başka kadınlar için istiyorum. Bunca yıldır, evliliğimi kurtarmak için çok çabaladım” şeklinde konuştu.

‘GEREKEN TÜM HUKUKİ SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ’
Davayı üstlenen Avukat Ezgi Arslan Kiraz da “İrem Hanım’a sosyal medya aracılığıyla ulaştık. Kendisinin halini görünce destek olmak için iletişime geçtik. Günden güne artan şiddet vakalarıyla ne yazık ki karşılaşıyoruz. Müvekkilim şiddet mağdurlarından sadece biri, bunlarla topyekûn bir şekilde mücadele etmek gerekiyor. Ceza süreci işlemeye başladı. Bu kişinin tutuklanmasıyla birlikte, İrem Y. güven altında olacak. Daha sonrasında boşanma davası sürecini başlatacağız. İrem Hanım’ın çocuğunu almasını ve çocuğu için nafaka almasını sağlayacağız. Gereken tüm hukuki süreci takip edeceğiz” dedi.

Kaynak: Berktuğ Öncü-Mehmet İnan / DHA

İlgili haberler
Emine Bulut cinayeti görüntülerinin ardından: Payl...

Psikoterapist Arzu Erkan Yüce, Emine Bulut cinayetinin ardından yayımlanan görüntüleri yorumladı: Şi...

Şiddetin yalnızca suretine değil esasına karşı da...

Saldırıları püskürtürken, yalnızca kâğıt üstündeki haklarımıza sahip çıkmakla kalmayıp, bu hakları k...

O çığlıkta hepimizin ‘başka bir hayat özlemi’ var!

‘Ölmek istemiyoruz’ çığlında özetlenen başka bir hayat özlemi, dergimizdeki kadın hikayelerinin teme...