Tacize uğrayan kadın: Korkmayın, sessiz kalmayın!
Mağaza’da alışveriş yaparken kadınları taciz eden şüpheli kamera kayıtlarına rağmen serbest bırakıldı. Tacize maruz kalan genç kadın karara sosyal medyadan tepki gösterdi.

Mersin’de bir mağazada tacize uğrayan genç kadın, olayı görüntüleriyle birlikte sosyal medyada paylaştı ancak gözaltına alınan S.A. serbest bırakıldı. Tutuksuz olarak yargılanmak istenen şahsın serbest bırakılmasına genç kadın tepki gösterdi, yaşadıklarını Twitter’da paylaştı.

Mağazada alışveriş yaparken bir adamın önce omzuna çarptığını sonra taciz ettiğini anlatan genç kadın başından geçenleri şöyle anlattı:

“Şok olmuş bir durumdayım arkama dönüp adamı gördüm ‘sen ne yaptığını zannediyorsun’ falan diyebildim aklıma gelen tek mantıklı şey bu oldu. Benim sesimi duyunca annem yanıma koştu. Adam hâlâ diyor ki ‘ben bir şey yapmadım.’ Adamı itekliyoruz filan. Biz adamla tartışma halindeyken yanımıza bir kadın geldi. Az önce onu da taciz etmiş. Kadın adamı izliyormuş, bana da bir yapacak mı diye...”

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ TACİZİN FARKINDAYMIŞ!
Mağaza da şüpheli S.A’nın birkaç kişiyi daha taciz ettiğini mağazanın güvenlikleri de fark etmiş ancak duruma seyirci kalıp ‘birisi tepki gösterecek mi!’ diye beklemişler. Genç kadın bu durumu da şu sözlerle açıklıyor:
“Güvenlik çağırdık anında geldiler. Güvenlik de bu adamı takip ediyormuş ama birilerinin ses çıkarmasını bekliyorlarmış. Adam bana gelmeden önce bir kaç kadına daha aynı şeyi yapmış ama herkes sessiz. Artık her kadını nasıl bir korku sarmışsa. Polis vs geldi. Adamdan şikayetçi olacağız ama gelip bizi tebrik ediyorlar ‘çok güzel yaptınız sesinizi çıkartmakla’ filan diye. Saçmalığa bak! Adam bana cinsel tacizde bulunacak ve ben alın şunu dediğim için tebrik ediliyorum.”

TEK RİCAM KADINLAR KORKMASIN!
Kendisi gibi tacize uğrayan kadınların susmamasını söyleyen genç kadın şahsın ceza alması için de mücadele edeceğini belirtti:
“Karakola gittik ifade vereceğiz. Babam, kardeşim filan da geldi hepimiz acayip gerginiz haliyle alt üst olmuş durumdayız. Tacizcinin adı S.A. İfadesinde alkollü olduğunu ve ne yaptığını bilmediğini söylemiş. Tacizci adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanacak, biz itirazımızı yapacağız. O adamın peşini ölsem yine bırakmam. İsterse dava milyon kere düşsün ben aynı şeyi yapmaya devam edeceğim. Tek ricam, kadınlar korkmayın. Cinsel saldırıya sessiz kalmayın.”
Olaya ait kamera kaydındaki görüntülerde şöyle:YANIMDA BİR ERKEĞE İHTİYACIM YOK!
Genç kız olayı paylaştıktan sonra yapılan yorumlara da cevap verdi: “Bütün bunlar olurken bir de ‘yanında erkek olsaydı yapamazdı’ diyenler var. Yanımda bir erkeğe ihtiyacım yok! Bana herhangi bir koşulda dokunamazsınız. Bunu cesaret diye nitelendirmeyin. O adamı orada parça parça etseydim evet o cesaret olurdu ama benim yaptığım zaten aslında yapmamız gereken. Şu an annem beni yalnız başıma tuvalete bile göndermiyor ama bize bunu yaşatan salına salına geziyor. Ben de korkuyorum, çok korkuyorum hem de ama ben hiçbir şeyi değiştirmeyeceğim. Siz o iğrenç zihniyetinize, iğrenç elinize, o iğrenç dilinize sahip olmayı öğreneceksiniz.”

İlgili haberler
LCW işçisi kadınlar dertli: Kreş yok, taciz çok

Kadın işçiler yaşadıkları sorunları ve taleplerini dile getirmeye devam ediyor. LCW çalışanı kadınla...

Emani’nin cenazesinde yükselen ses: Tacize uğruyor...

Suriyeli Emani ve 10 aylık bebeği için Sakarya’da yapılan cenaze töreninde mülteci bir kadın tacize...

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Tacizci Veri Tabanı

Twitter'da Taciz Veri Bankası adlı hesap, sosyal medya tacizcilerini ifşa yöntemiyle caydırmayı amaç...