Tecavüz faili Musa Orhan bir kez daha Farah Zeynep Abdullah’a dava açtı
Batman’da intihar eden İpek Er’in bıraktığı mektupla kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazdığı Musa Orhan, Farah Zeyep Abdullah’a bir kez daha ‘hakaret’ davası açtı.

Batman’da intihar eden İpek Er’in bıraktığı mektupla kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazdığı Musa Orhan, Farah Zeyep Abdullah’a bir kez daha ‘hakaret’ davası açtı.

Sosyal medya hesabından durumu duyuran Farah Zeyep Abdullah, “Şerefsiz ve göründüğü kadarıyla bir geçim yöntemi olarak adalet sistemini kullanan, daha doğrusu buna izin verilen Musa Orhan şimdi de bana tazminat davası açmış. Aç köpek” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
Batman’ın Beşiri ilçesinde tedavi gördüğü hastanede intihara kalkışan ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020’de hastanede hayatını kaybeden İpek Er, bıraktığı mektupta Siirt’te görevli Uzman Çavuş Musa Orhan’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazmıştı. Orhan hakkında Siirt 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Tutuksuz sanık Orhan’ın yargılanması sürerken, sosyal medyadan da yaşananlara tepki yağmıştı.
Tepki gösterenlerden biri olan oyuncu Ezgi Mola’ya ‘hakaret’ suçunu işlediği kanaatiyle 87 gün karşılığı 6 bin 960 TL adli para cezası verilmişti.
Farah Zeynep Abdullah da bu karara tepki gösteren bir tweet atmıştı.
Söz konusu tweet hakkında Musa Orhan’ın avukatı müvekkiline hareket ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuş ve sonucunda Farah Zeynep Abdullah’ın ‘hakaret’ suçunu işlediğine hükmedilerek 65 gün karşılığı 1300 TL adli para cezası verilmesine hükmedilmişti.
Orhan ayrıca Melek Mosso’ya da dava açmıştı. Melek Mosso’nun da ‘Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret’ suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapsi istenmişti.

Fotoğraflar: DHA

İlgili haberler
Tecavüz faili Musa Orhan’ın şikayet ettiği Farah Z...

Cinsel saldırı faili Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle ceza verilen Ezgi Mola’ya destek veren...

Tecavüz faili Musa Orhan’ın şikayet ettiği Farah Z...

Cinsel saldırı faili Musa Orhan’a hakaret gerekçesiyle ceza verilen Ezgi Mola’ya destek veren meslek...

Ece Ronay, Ezgi Mola, F. Zeynep Abdullah ve ‘köhne...

“Ece Ronay, Erbil’in taciz mesajlarını paylaştıktan sonra ‘bilindik’ bir döngü yaşandı. Bu döngünün...