Urfa | 13 yaşındaki çocuk babası tarafından yakılarak öldürüldü
Urfa’da Ahmet Mohmmad Dwla, zorla evlendirilmeyi kabul etmeyen 13 yaşındaki kızını yakarak öldürdü.

Aslen Filistin asıllı olan Suriye uyruklu Ahmet Mohammad Dwla, kızları Amara ve L. D. (12) ile 4 ay önce Sıhmaksut Mahallesi'ndeki eve yerleşti. İnşaatlarda kalıpçı ustası olarak çalışan Ahmet Mohammad Dwla, kızı Amara'yı evlendirmek istedi. Kızının buna karşı çıkmasına kızan ve bunu bahane eden Ahmet Mohammad Dwla, Amara'yı işkence ettikten sonra banyoda yakarak katletti. Baba, sesin duyulmaması için yüksek sesle müzik açtı, sonra kız çocuğuyla evden kaçtı.

Kapıyı kırıp içeri giren komşularının çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırılan Amara, doktorların müdahalesine karşın kurtarılamadı. Amara Dwla'nın, hastaneye götürülürken 112 sağlık ekiplerine kendini babası ve kız kardeşinin yaktığını söylediği belirtildi. Amara'nın ifadesi üzerine harekete geçen polis, Ahmet Mohammad Dwla ile L. D.'yi yolda yürüdükleri sırada gözaltına aldı. Emniyette yapılan sorgusunda suçunu kabul etmeyen Ahmet Mohammad Dwla, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, kızı L.D. ise devlet koruması altına alındı.

YAKMA VE BIÇAKLAMA SUÇUNDAN ARANIYORDU

13 yaşındaki kızını yakarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Ahmet Mohammad Dwla’nın yasal olmayan yollarla 4 eşli olduğu ortaya çıktı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekiplerinin çalışmasıyla Dwla’nın daha önce Lübnan, Suriye, Hatay ve Gaziantep’te evlilik yaptığı belirlendi. 5 yıl önce Filistin’den önce Suriye’ye, daha sonra da Türkiye’ye yerleştiği belirlenen Ahmet Mohammad Dwla’nın Gaziantep’te evlendiği eşinin başka biriyle mesajlaştığı iddiasıyla üzerine kaynar su döktüğü, Hatay'da ise öldürdüğü kızı Amara Dwla’ya sarkıntılık yaptığı suçlamasıyla bir genci bıçakladığı için hakkında arama kararı bulunduğu ortaya çıktı. Hatay ve Gaziantep’te işlediği suçlar nedeniyle aranan Ahmet Mohammad Dwla'nın 4 ay önce Urfa'ya geldiği ve olay günü evlendirme isteğine karşı çıkan kızını yakarak öldürdüğü belirlendi. Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin, kızını öldürdükten sonra çalıştığı iş yerinden para isteyen Ahmet Mohammad Dwla'yı, kaçmaya hazırlandığı sırada yakaladığı ifade edildi.

CENAZESİ TESLİM ALINMADI

Amara Dwla’nın annesinin ise Lübnan’da başka biriyle evli olduğu belirlendi. Lübnanlı anneye kızının ölüm bilgisinin iletildiği, Amara Dwla'nın cenazesine henüz sahip çıkan olmadığı için morgda bekletildiği ve 15 günlük süreçte teslim alınmaması halinde kimsesizler mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

Fotoğraf: DHA

İlgili haberler
Güllü Yılmaz’ı yakarak öldüren zanlı çelişkili ifa...

Güllü Yılmaz’ı işkence ederek katleden Can Yılmaz’ın yargılandığı davanın ilk duruşmasında fail çeli...

Yakılarak katledilmek istenen Y.D: Ben yanarken o...

Mersin’de üzerine benzin dökülen ve ağır yaralanan Y.D, failin kendisini yanarken izlediğini anlattı...

Siirt’te yakılarak öldürülen kadının ölmeden önce...

Siirt’te yakılarak öldürülen Saynur Süyüncü’nün sistematik şiddete maruz kaldığı ve jandarma karakol...