GÜNÜN FİLMİ: Gloria Bell
Gloria, bekar bir kadındır. Sıkıcı geçen gündüzlerinin acısını geceleri dans pistinde çıkartır. Bir gece Arnold’la tanışan ve onunla yakınlaşan Gloria, bu yakınlaşma ile tüm yaşamını sorgulayacaktır.

Eşinden ayrılmış bir kadın olan Gloria Bell 50’li yaşlarındadır. Ancak bir anneanne olmaktan daha etkin bir hayatı hedefleyen Gloria gündüzlerini ofisinde çalışarak geçirir. Akşam olduğunda ise kendini dans pistine bırakır. Özgür ruhlu bir kadın olan Gloria’nın hayatı, dışarı çıktığı bir gece Arnold adında bir adamla tanışması ile bambaşka bir hal alır. Aşkın büyülü heyecanını yeniden hissetmeye başlayan Gloria, kendisini flört, aile, kimlik karmaşası içerinden beklenmedik bir romantizm içerisinde bulur. İlk başta her şey çok güzel gitse de zamanla hayatının ikiye bölünmüş olduğunu fark eder. Bir yandan kendi yetişkin çocukları, bir yandan üzerinde hâlâ çok güçlü bir baskıları olan eski eşi arasında kalan Gloria, geçmişten nasıl kurtulacağını bilemediği gibi nasıl ilerleyebileceğini de çözememektir. Tek bildiği şey, kendi hayatının yönünü kendi belirlemek zorundadır...

Altın Küre ödüllü başarılı oyuncu Julianne Moore’un Gloria karakterine hayat verdiği filmin yönetmen koltuğunda Muhteşem Kadın filmi ile En İyi Yabancı Dilde Film Oscar ödülü kazanan Şilili yönetmen Sebastián Lelio oturuyor. Filmin kadrosunda John Turturro, Michael Cera, Jeanne Tripplehorn, Brad Garrett, Holland Taylor gibi isimler yer alıyor.

İlgili haberler
GÜNÜN FİLMİ: Her şey yolunda

‘Hayır, hayır demektir’ sözünü hatırlatan bir Netflix filmi, ‘Her şey yolunda’ ‘hayır’ demesine rağm...

GÜNÜN FİLMİ: Koşul

Atıfe ve Şirin'in bir yanda Tahran yeraltı sanat dünyasını, bir yandan da kendi cinselliklerini keşf...

GÜNÜN FİLMİ: Suriyeli Aşk Hikayesi

İngiliz belgesel ustası Sean McAllister’in yönetmenliğini yaptığı Orijinal adıyla A Syrian Love Stor...