Sennur Sezer Emek- Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri sahiplerini arıyor
Gıda İş Sendikasının düzenlediği Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri’nin bu yıl ikincisi düzenleniyor. İşçilerin kaleminden çıkan ürünlerin ödül aldığı yarışmaya siz de katılabilirsiniz.

2015 yılında kaybettiğimiz Şair Sennur Sezer’in anısını yaşatmayı, her daim işçilerin içinde olmuş, şiirini işçi grevlerinden beslemiş Sezer’i işçilerle buluşturmayı amaçlıyor Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Ödülleri. Gıda-İş Sendikası tarafından düzenlenen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Sennur Sezer Emek-Direniş ve Şiir Ödülleri sahiplerini arıyor.
 Türkiye Gıda Sanayi İşçileri Sendikası yaratıcı güçlerini yazıya dönüştürecekleri ve gelecekte emek tarihine kaynaklık edecek işçi kaleminden çıkmış ürünleri bir araya getirmek için düzenlediği “Emek- Direniş Öykü ve Şiirleri” yarışmasında tüm işçileri yazmaya, emeğin edebiyatına omuz vermeye çağırıyor.
Bir Sennur Sezer şiiri de konduralım buraya.

Yarışmaya katılmak isteyenler için koşullar ise şöyle;

- Sendika üyesi olan ve olmayan tüm sektörlerden işçiler, geçici işçiler, işçi emeklileri, taşerona bağlı olarak sendikasız, güvencesiz çalışan işçiler yarışmanın katılımcısı olabilir. İşçilerin çalışma yaşamı, hayatları, tanıklıkları, iç isyanları, bireysel ve toplumsal direnişleri, hak mücadeleleri bu yarışmanın konusudur.
- Öyküler ve şiirler daha önce herhangi bir yayın organında yayımlanmamış olmalıdır.
- Yarışmaya en fazla üç öyküyle ya da en fazla üç şiirle aday olunabilir. Öykü uzunluğu en fazla 5 A4 sayfa olmalıdır.
- Öyküler ve şiirler 1.5 satır boşluğu bırakılacak şekilde 12 punto ile bilgisayarda yazılmış olmalı, başvuran kişinin kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileri eser bitiminde yer almalıdır.
- Öykü ve şiir dalında ödül kazanan birinci, ikinci ve üçücüye plaket; mansiyon kazananlara şiir ve öykü kitapları seti armağan edilecektir.
- Başvurular, öykü dalında Adnan Özyalçıner, Ayşegül Tözeren, Zeynep Uzunbay, Aslı Erdoğan ve Türker Ayyıldız tarafından oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir.
-Şiir dalında ise Gülce Başer, Orhan Alkaya, Şükrü Erbaş, Nalan Çelik ve
C. Hakkı Zariç, tarafından oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir.
- Gıda-İş Sendikası ödül alan ve yayımlanmaya değer görülen öykü ve şiirleri kitap olarak yayımlayabilir.
- Seçici kurul üyeleri ve onların birinci derecedeki yakınları, Gıda-İş Sendikası Yönetim Kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.
- Yarışma için son başvuru tarihi 20 Mayıs 2017 Cumartesi’dir.
- Yarışmaya katılmak için başvurmak isteyenler eserlerini [email protected] adresine son başvuru tarihine kadar göndermelidir.
- Yarışmanın sonuçları 5 Haziran 2017 tarihinde açıklanacak ve ödüller Sennur Sezer’in doğum yıldönümü olan 12 Haziran 2017 tarihinde yapılacak törenle sahiplerine verilecektir.
-Ayrıntılı bilgi için; 0530 783 52 54 No’lu telefondan Esen Aktaş’a veya [email protected] adresine başvurabilirsiniz.

İlgili haberler
15 yaşında mülteci bir işçi: Emine

Çocuk o daha. Çağlayan’da taş dizimi yaptığı atölyede onun kadar uzun saatler çalışmaya büyük bir in...

GÜNÜN ŞİİRİ Mihri Hatun'dan

'Çünkü nakıs akl olur dirler nisa, her sözin mazur tutmatır reva/ Bir müennes yeg dururkim ehl ola/...

GÜNÜN ÖNERİSİ: Bu kütüphane belleğimizi güçlendiri...

İstanbul Fener'de tarihi bir binada, kadınlar hakkında başka hiçbir yerde bulunamayacak bilgi kaynak...