Bize yol gösteren bir mücadele alanı: Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği
Tuzla Esenyalı’da yaşayan bir kadın Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinin hayatını nasıl etkilediğini yazdığı bir mektupla anlattı.

Ben yıllardır Esenyalı'da oturuyorum. Küçük büyük farklı sıkıntılar yaşayan biriyim. Ben de işyerimdeki ağır çalışma şartları olumsuz olduğu için bir arayış içindeydim. Birçok arkadaşımla beraber işsiz kaldığım dönemler yaşadım. Nasıl mücadele edeceğimizi bilmiyorduk ama kadın derneği hem bize destek verdi hem de yol gösterdi. Haklarımızı öğrenmemizi sağladı.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği kurulduğundan beri birçok şeyi öğrendik. Yanımızda çevremizde aslında aklımıza dahi gelmeyecek sıkıntılar yaşandığını biliyoruz artık. Artık görmezden gelmiyoruz çünkü “bana bir şey olmaz” düşüncesinin çok yanlış bir düşünce olduğunu biliyoruz. Atölyeler kurduk, eğitimler aldık. Yan yana geldik. Bizler birleştiğimizde, istediğimizde ve birbirimize güvenince çok şey değişiyor, bunu öğrendik. Birlikteliğimiz sadece mahalleden ibaret değil aslında. Evimiz, işimiz, okul... Birçok farklı alanda beraberiz. İşte yaşadığımız problemlerimizi birlikte çözebiliyoruz. Evdeki sıkıntılarımızı çözebiliyoruz. Bizi bölmeye, ayrıştırmaya çalışsalar da birbirimize destek olunca zorlukları yenebileceğimizi biliyoruz. Şimdi Esenyalı'da birçok zorluğu birlikte göğüsleyen küçük bir topluluk değil büyük bir aileyiz. Her geçen gün daha da büyüyerek, el ele yürüyerek, çoğalarak dayanışma ve mücadele içinde herkesin yarasını sarmak için bir aradayız. Siz de çevrenizde yaşananlara göz yummayın. Unutmayın ki birleşince mutluyuz ve güçlüyüz. İyi ki varsın Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği...

İlgili haberler
Esenyalı’da kadınlar yan yana geliyor

Esenyalı’da kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde bir araya geliyor.

GÜNÜN DERNEĞİ: Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği

Bundan tam 5 yıl önce bu mahallede kadınların yaşadıkları tüm sorunlara karşı bir talep ve çözüm olu...

Esenyalı’dan kadınlar: ‘Bin derde bin derman bulma...

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, 6 yıl önce kadınların yaşadıkları sorunlara karşı bir talep ve çö...