Öğretmenlerden çocuklara, çocuklardan ailelere bulaş...
Ne yazık ki bir yıldır koruduğum çocuğum kovide yakalandı. Sınıflarında oğlum hariç 3 çocuk ve aile bireylerinde de bulaş oldu. 2 öğretmenleri pozitif.

Ben özel bir sağlık kurumunda sorumlu olarak çalışıyorum.Pandeminin en başında kovid servisinde de çalıştığım için geçen yıl mart ayında çocuğumu ve annemi köye gönderip izole ettim. Aylarca yanlarına gitmedim virüs taşımamak için. Tam bir yıl kırk emekle ve fedakarlıkla onları korumayı başardım. Ta ki okullar yeniden açılana kadar.

Ne yazık ki bir yıldır koruduğum çocuğum kovide yakalandı. Şükür hafif atlattı, ama ne yazık ki 67 yaşındaki anneme de bulaş oldu. Sınıflarında oğlum hariç 3 çocuk ve aile bireylerinde de bulaş oldu. 2 öğretmenleri pozitif. Öğretmenlerden çocuklara, çocuklardan ailelere bulaş oldu. Ben sağlık kurumunda çalıştığım için test, ilaç temini gibi şeyleri çok hızlı hallettim. Ancak diğer veliler bu konuda çok zorlandı. Üstelik kan pıhtılaşmasına yol açan bu virüs için bakanlık kan sulandırıcıyı bırakın temin etmeyi önerip uyarmıyorlar bile.

Zabıta sadece arayıp hasta evde mi diye sorup kapatıyor. Benim verdiğim evet yanıtına kolaylıkla ikna oluyor. Hepsini geçelim ben aşılı olduğum için temaslı kabul görmüyor ve karantinaya alınmıyorum. Sağlık bakanlığının son kararı. İş yerimin inisiyatifi ve iyi niyeti ile 1 hafta izin alarak evde bakımlarını yapıyorum.

İmkan sağlayabildiğim için süreci şanslı sayılabilecek bir durumda geçiriyoruz. Ancak şahit olduklarım gerçekten çok acı. Diğer ailelerle konuştuğumda test yaptırmakta bile ne kadar zorlandıklarını dinledim.

Sevgiler.

Görsel: DHA

İlgili haberler
Milli Eğitim Bakanı Selçuk ‘Uzaktan eğitim artık k...

Uzaktan eğitimin yoksul aileler açısından bir çileye dönüştüğü, kız çocuklarının eğitimden alıkonuld...

Biz eğitimciler eşitsizlik uçurumunun bire bir tan...

Eğitim emekçisi Duygu Erdoğan 1 yıl boyunca pandeminin öğretmen ve öğrencilere bilançosunu özetledi:...

Salgında kadın eğitim emekçisi olmak…

Eğitim emekçisi Dilek Mercan ‘26 yıllık meslek hayatımda hiç bu kadar sıkıntılı yorucu bir dönem yaş...