Yırtıp atalım ‘kader’ diyerek susturulan öfkemizi…
Gün birlik olma günüyse madem ezilenler, asgari düzeyde yaşayanlar, depremde göçük altında kalanlar her türlü haktan yoksun bırakılan kadınlar, gelin birlik olup avazımız çıktığı kadar bağıralım...

Kardelen Mahallesi Petrol İş Sitesi duyarlı vatandaşları olarak ülkemizde yaşanan deprem felaketi hepimizi derinden sarstı ve hemen ihtiyaç listeleri ne ise onları hazırlamaya koyulduk. Küçük bir çocuğum var onun kıyafetlerini, ayakkabılarını, oyuncaklarını, kendimin, eşimin kıyafetlerini kısaca ne varsa koymaya çalıştım. Tam bu esnada birden başım döndü ve yürüyemedim, meğerse deprem olmuş. Komşum gelip “Sallandık, hissetmedin mi çocuğu al dışarı çıkalım” dedi. Öyle bir korktum ki 1 gün geçmesine rağmen hâlâ şokunu atlatmış değilim. Çocuğumu kucağıma aldım, yanıma su, kraker vs. aldım ve bir an evvel kıyafetlerimizi toplayıp evden çıkmak istedim. ‘Bir daha ne yaşarız’ı düşünmek beni dondurdu. Ankara deprem bölgesinde değil belki ama yapılar kâr uğruna ucuz malzemelerle yapıldığı ve depreme dayanıklı olmadığı için her depremde mutlaka bizler de sallanıyoruz. Bir gün üzerimize yıkılacak diye korku dolu bekliyoruz.

Ülke resmen felaketler ülkesi, memleketin her yanı mezarlıklarla doldu taştı. Bizim de sabrımız çoktan taştı, artık bu duruma son vermek için ısrarla ve inatla örgütlü bir mücadele içinde olmaya çağırıyorum herkesi, kıralım ayağımıza, boynumuza takılan bu zinciri; yırtıp atalım “kader” diye diye susturulan öfkemizi. Gün birlik olma günüyse madem ezilenler, asgari düzeyde yaşayanlar, depremde göçük altında kalanlar her türlü haktan yoksun bırakılan kadınlar, geleceksiz erken yaşta çalıştırılan çocuklar, aynı fabrikada ter döken emekçiler... Gelin birlik olup avazımız çıktığı kadar bağıralım ve bu düzene son verelim.

İlgili haberler
Esenyalı’dan yardım günlüğü: Mahalleli oy verdikle...

Esenyalı’da yaşlısından gencine, işçisinden çalışmayanına kadınlar, deprem bölgelerindeki insanlarla...

Adıyamanlı anne: Yavrum soğuktan, yağmurdan ölmüş,...

Adıyaman’da yıkılan binaların yanında duran bir anne: Kızım okul birincisiydi. 12 yaşındaydı. Yavrum...

Antep'te depremin ardından yurttaşlar geceyi zor k...

‘Bu soğukta battaniye yardımı bile yapılmadı. Evden getirdik…’