GÜNÜN ÖNERİSİ: Sonbaharda yediklerimize dikkat!
Kışa doğru gittikçe bağışıklığımız zayıflayacak buna karşın yediğimiz besinlerle vücut savunmamızı güçlendirmemiz gerekiyor. Peki hangi besinler bunu sağlayabilir? İşte cevabı...

Bakmayın yaz sıcaklarının hala sürdüğüne şurada kışa az vakit kaldı. Sonbahar da kışa hazırlık mevsimi. Aynı zamanda vücudumuzun da bağışıklık açısından kendini kışa hazırladığı bir dönem.

Havalar soğumaya başlayınca bağışıklık sistemimiz zayıf düşecek ve savunma ihtiyacımız artacak haliyle. Bu yüzden besin değeri yüksek gıdalarla bu savunmaya yardımcı olmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekiyor.

Bunun için bu dönemde, Omega 3 açısından zengin olan balık ve cevizi bol bol tüketmeli. Ayrıca sebze ve meyve, kuruyemiş, karbonhidrat açısından zengin enerji verici gıdalarla bağışıklık sisteminizi güçlendirebiliriz. Özellikle mürdüm eriği ve fındık listelerin başında yer almalı...

PEKİ SONBAHAR DA NE YEMELİ?
Sebzeler: Çarliston biber, dolmalık biber, domates, havuç, kırmızı salçalık biber, mantar, sivribiber, salatalık, taze fasülye, patlıcan.
Meyveler: İncir, üzüm, mürdüm eriği, armut, karpuz, kavun.
Balıklar: Sardalya, kılıç, lüfer, izmarit, kırlangıç.

İlgili haberler
GÜNÜN ÖNERİSİ: Elinize ayağınıza sağlık

Bugünkü önerimiz el-ayak mantarına doğal çözümler bulmak için ne yapabileceğinize dair...

GÜNÜN ÖNERİSİ: Stres turşusu

Eee kış geliyor, mutfakta kışlık hazırlıkları da başladı. O zaman size altın değerinde bir öneri......

GÜNÜN TARİFİ: Bayram geleneği yağlı çörek

Yozgat’ta her bayram 100 yılı aşkın zamandır yapılan yağlı çörekler geleneksel bir lezzet. Gelin bu...