Cinayetin gerekçesi bir anlık öfkeymiş
Nurcan Aslan’ı katleden Abdullah Melih Barış, ‘Bir anlık bir öfkeydi’ diyerek kendisini savunmaya çalıştı. Duruşma 24 Ocak 2018 tarihine ertelendi.

Nurcan Aslan’ı katleden Abdullah Melih Barış, ‘Bir anlık bir öfkeydi’ diyerek kendisini savunmaya çalıştı. Duruşma 24 Ocak 2018 tarihine ertelendi.
İstanbul Halkalı'da arkadaşlık teklifini kabul etmediği için Abdullah Melih Barış tarafından katledilen Nurcan Aslan'ın 8. duruşması görüldü.
ETHA’nın haberine göre sanık Abdullah Melih Barış duruşmada hazır bulunurken sanığın avukatı duruşmaya gelmedi. Barış'ın eniştesi Sedat Uzun tanık olarak dinlendi. Olayın işlendiği gün cinayetten haberdar olduğunu aktaran Uzun, "O gün beni arayarak 'Ben birini, bir kadını öldürdüm' dedi. Sesi de gayet heyecanlıydı. Bana nereye kaçacağını sordu. 'Yapacak bir şey yok polisi ara, teslim ol' dedim. Nurcan ile ilişkisi olup olmadığını bilmiyorum. Kendisi ile fazla görüşmeyiz. Olaydan birkaç gün önce yine beni arayarak İstanbul'a geleceğini söyledi" şeklinde konuştu. Sanık Barış, daha önce verdiği ifadede kardeşi düşük yaptığı için İstanbul'a geldiğini iddia etmişti. Ancak, eniştesi Uzun, Barış'ı yalanladı, "Çocuklarını da yaktın, karşıdaki aileyi de yaktın" diyerek tepki gösterdi.

Aslan ailesinin avukatlarından Gülhan Kaya ise şunları söyledi: "Adli Tıp raporu da göstermektedir. Sanığın akli dengesi gayet yerindedir. Cinayeti işlediği anda sonuçlarının farkında." Katil zanlısı Barış ise eniştesi Uzun'un aleyhte söylediklerini kabul etmediğini belirtti. Adli Tıp Kurumu'nun verdiği raporu kabul etmediğini kaydeden Barış, 15 yıldır bipolar hastası olduğunu iddia ederek kendisini "Öfke kontrol sorunum var, cinayeti bir anlık bir öfke ile işledim" diye savundu. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, bir sonraki duruşmayı 24 Ocak 2018'e erteledi.

İlgili haberler
'Çok seviyorum' deyip öldürdüğü Nurcan şimdi de 't...

Nurcan Arslan cinayeti davasında daha önce "Çok seviyordum, öldürdüm" diyen sanık şimdi ise "Teröris...

Kadın cinayetlerinde değişen bir şeyler var

Yaşı, mesleği, eğitimi ne olursa olsun aynı şiddetin hedefi haline geliyor kadınlar. Gerekçeler gaze...

#NurcanArslaniçinadalet

11 kurşunla öldürülen Nurcan Arslan’ın ailesi, arkadaşları; Nurcan ve tüm katledilen kadınlar için a...