GÜNÜN ÇAĞRISI: Avrupa Şampiyonası için destek bekliyoruz
Sivas’ta 5 ay önce tanıştıkları Tayland dövüş sporu muaythai ile Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Eylül ve Şeyma Ukrayna’ya gidebilmek için destek bekliyor.

Sivas’ın Kangal ilçesinde 75’inci Yıl Ortaokulu’nda okuyan 11 yaşındaki Eylül Çoktaş ve Şeyma Kodaz, 5 ay önce muaythai sporu ile tanıştı. Muaythai hocası Tahir Sığırcı ile müsabakalara hazırlanan genç sporcular, Çanakkale’de düzenlenen Muaythai Minikler Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda üçüncülük elde ederek Ukrayna’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Türkiye Şampiyonası’nda ilk ikiye giren sporcuların masrafları Muaythai Federasyonu tarafından karşılanırken, üçüncülerin masraflarını sporcular kendileri karşılıyor. Çoktaş ve Kodaz aileleri ise masrafları karşılayamıyor.

2 sporcu 24 Temmuz’a kadar 2 bin 250’şer lirayı federasyonun hesabına yatırmaları takdirde hayal ettikleri Avrupa Şampiyonası’na gidebilecek. 8 yıldır profesyonel olarak muaythai sporuyla uğraşan ve 2 genç sporcunun hocalığını da yapan Tahir Sığırcı, Ukrayna’ya gitmek için sponsor aradıklarını söyledi. Devletten destek alamadıklarını belirten Sığırcı, minik sporcuların hayallerine kavuşabilmesi destek çağrısı yapıyor.

Kaynak: DHAİlgili haberler
Tante Rosa kadın futbol takımıyla sahnede

Futbol erkek işidir diyenlere inat sahaları bırakmayan kadın futbolcular sahnelerin tozunu da attırd...

GÜNÜN CİNSİYETÇİLİĞİ: Kadın sporculara destek verm...

Çaykur Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu’nun ‘Kadın sporculara yardım etmem, günahtır’ dediği öne sürüldü....

‘Kadından sporcu olmaz’ diyen zihniyete karşı vole...

‘Kadınlar spor yapmaz evde oturur’ diyenlere inat, 73 Şırnak Belediyespor Kadın Voleybol Takımının v...