GÜNÜN ÇAĞRISI: Melisa Sağlam İçin kadın dayanışması
Minibüste giydiği şort gerekçesiyle saldırıya uğrayan Melisa Sağlam için kadınlar bugün saat 19.00’da Pendik minibüs duraklarında buluşacak.

İstanbul Pendik'te bir minibüste şort giydiği gerekçesiyle Melisa Sağlam'a yönelik saldırıyı kadınlar protesto edecek.
Saldırganın serbest bırakılmasını değerlendiren Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Adile Doğan, “Saldırganlar bu tür kararlarla cesaret alıyorlar” dedi. Başbakan Binali Yıldırım’ın Ayşegül Terzi’ye yönelik saldırının ardından yaptığı açıklamaları hatırlatan Doğan, “Binali Yıldırım, o dönem ‘Mırıldansaydı’ şeklinde bir açıklama yaptı ve bu şiddetin önünü daha da açtı. Yargı bu tür olaylarda, şiddet eylemini basit bir suç olarak değerlendiriyor ve saldırganlara dönük caydırıcı kararlar almıyorlar. Görüntüler ortada, şiddet ortada ancak tutuklama çıkmıyor. Saldırganlar işte bu kararlardan cesaret alıyorlar. Hükümetin açıklamalarından ve yargı kararlarından cesaret alıyorlar. Bu şiddet olayı korkarız ki son olmayacak. Bu şiddet olayı memleketin gündemindeyken bu ülkeyi yönetenler çıkıp bir açıklama yapmadı. Sustular.” ifadelerini kullandı.

PENDİK’TE BUGÜN EYLEM VAR
Şiddete karşı bugün sokağa çıkacaklarını anlatan Doğan yapacakları eyleme çağrıda bulundu: “Bugün, Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, Kartal Kadın Dayanışması, Pendik Kadın Dayanışma Derneği ve TOKDER’den kadınlarla Pendik minibüsçüler durağında saat 19.00’da buluşacağız. Saldırganın serbest bırakılmasını protesto edeceğiz. Tüm kadınları şiddeti protesto etmeye çağırıyoruz.”


İlgili haberler
Ayşegül’ün çağrısına kadınlardan yanıt

Esenyalılı kadınlar Ayşegül'ü yalnız bırakmadı. Ayşegül'ün ziyaretine giden kadınlar: ‘davanın takip...

Minibüste saldırıya uğrayan Melisa: Kadınlar peşin...

Minibüste ‘Ramazan’da mini etek giydiği’ gerekçesiyle saldırıya uğrayan Melisa Sağlam Ekmek ve Gül’e...

Minibüste şortlu kadını darbeden saldırgan serbest...

Ramazanda şort giydiği bahanesiyle Melisa Sağlam’a saldıran Ercan Kızılateş tutuklama istemiyle sevk...