Seçim 2023
GÜNÜN DAVASI: Oğlunu öldüren Nezir Türkoğlu hakim karşısına çıkıyor
Boşanma aşamasındaki eşi Neriman Deniz’i arayarak, “Oğlunu öldürdüm, gel al” diyen Nezir Türkoğlu hakim karşısına çıkıyor.

İstanbul Fatih’te geçtiğimiz yıl kasım ayında kendisinden boşanmak isteyen eşini korkutmak gerekçesiyle 9 yaşındaki oğlu Yiğitcan’ı katleden Nezir Türkoğlu bugün saat 13.30 Çağlayan Adliyesinde hakim karşısına çıkıyor. Yiğitcan’ın ölümüne göz yumanların cezalandırılmasını istiyor ve adaletin sağlanması için dayanışma çağrısı yapıyor.
Davada kadınlar da Neriman Deniz’i yalnız bırakmayacak. Kadınlar da Nerşman Deniz’le birlikte davayı takip edecek ve dava sonrası Adliye önünde basın açıklaması yapılacak.

NE OLMUŞTU?
Oğlunu kaybeden Neriman Deniz, baba Nezir Türkoğlu’nun daha önce de Yiğitcan’ı öldürmeye teşebbüs ettiğini ve bu nedenle gözaltına alındığını ancak serbest bırakıldığını anlattı. Deniz, Nezir Türkoğlu’nu serbest bırakan kamu görevlilerinin ve çocuğu görmesine izin veren savcılığın da olayda sorumluluğu olduğunu ve yargılanması gerektiğini söyledi. Anne Neriman Deniz oğlunu kaybettikten sonra Ekmek ve Gül’e konuşmuştu.
Davanın ilk duruşmasında oğlunu öldüren Nezir Türkoğlu, savunmasında olayı hatırlamadığını iddia etmişti. Türkoğlu, olaydan iki ay önce eylül ayında doğal gazı açarak kendisini ve oğlunu mutfağa kapattığını hatırlatan hakime “Oğlumu zehirlemeye çalışmadım. Annesi benden boşanmak istiyordu. Şaka yaptım, eve dönsün diye” cevabını vermişti. Davanın ayrıntıları için tıklayın. En son görülen duruşmanın haberini buradan okuyabilirsiniz. 

İlgili haberler
Yiğitcan koruma tedbirine rağmen katledildi!

Babası tarafından katledilen Yiğitcan için öldürülmeden 2 gün önce koruma tedbiri alındığı ortaya çı...

‘Devlet görevini yapsaydı Yiğitcan yaşıyor olurdu’

Yiğitcan'ın annesi Neriman Türkoğlu artık adalet istiyor: “Ölüm onun için kurtuluştur. Ölmesin, müeb...

Çocuğunu öldüren Nezir Türkoğlu: ‘Evladım gitti, h...

Boşanma aşamasındaki eşi Neriman Türkoğlu’yu arayarak, “Oğlunu öldürdüm, gel al” diyen Nezir Türkoğl...