GÜNÜN DİZİSİ: Anne with an e
Anne’in maceraları; kimlik, cinsiyet ayrımcılığı, zorbalık ve önyargı gibi her dönem geçerli ve gündemde olan sorunları yansıtıyor.

Kanadalı yazar Lucy Maud Montgomery‘nin ‘Anne of Green Gables’ romanından televizyona uyarlanan Anne, ilk kez 1985 yılında mini dizi olarak yayınlanmıştı. Yıllar sonra yeni versiyonuyla Netflix’te yayınlanmaya başlayan dizinin oyuncu kadrosunda ise Amybeth McNulty, Geraldine James, R.H. Thomson gibi isimler yer alıyor.  

Dizinin konusu ise şöyle: Anne, tüm zorluklara ve sayısız engellere rağmen sevilmek, benimsenmek ve dünyadaki yerini kabul ettirmek için mücadele eden bir kızın çocukluktan yetişkinliğe geçiş öyküsü… 1890’ların sonlarında Prince Edward Adasında geçen dizide, çocukluğunu yetimhanelerde ve yabancıların evlerinde horlanarak geçiren Anne Shirley’nin (Amybeth McNulty) etrafında gelişen olaylar konu ediliyor. Küçük kız, bir yanlışlık sonucunda yaşlı bir kadın ve onun ağabeyinin yanına gönderilir. Zaman içinde, 13 yaşındaki Anne kendine özgü kişiliği, keskin zekası ve muhteşem hayal gücüyle Marilla (Geraldine James) ve Matthew Cuthbert’in (R.H. Thomson) hayatını değiştirecek ve yaşadıkları küçük kasabayı bambaşka bir yer haline getirecektir. Anne’in maceraları; kimlik, cinsiyet ayrımcılığı, zorbalık ve önyargı gibi her dönem geçerli ve gündemde olan sorunları yansıtıyor.

İlgili haberler
GÜNÜN DİZİSİ: Unorthodox

Unorthodox, kendisine dayatılan rollere ve geleneklere uymayan ilham alınası bir kadının hikayesi…

GÜNÜN DİZİSİ: Kalifat

Evlerinden kaçıp IŞİD’e katılmak isteyen genç kızların ve kocası ile IŞİD'e katılmak üzere Rakka'ya...

GÜNÜN DİZİSİ: Chicas Del Cable

Chicas Del Cable Netflix'in İspanya orijinal yapımı olan dizisi. 1928 yılında Madrid’deki ulusal tel...