GÜNÜN DİZİSİ: The Queen's Gambit
Satranç severler buraya! Satrancın sadece erkeklere has bir oyun olmadığını gösteren şöyle cevap niteliğinde bir dizi öneriyoruz: The Queen's Gambit.

Netflix'in satranç ustalarını konu alan dizisi "The Queen's Gambit" tam olarak gerçek bir hikayeye dayanmasa da gerçek satranç ustalarından esinleniyor. 

The Queen's Gambit’in, ana karakteri Beth Harmon profesyonel satrancın ataerkil dünyasında yol alırken dünya satranç dehası bir kadın keşfediyor.

Diziyi izleyerek Duvar’daki köşesine taşıyan Şenay Aydemir, diziye ilişkin “The Queen's Gambit, Netflix’in son dönemdeki en iyi işlerinden birisi. Öksüz kalmış bir çocuğun dünyaya sığdıramadığı öfkesini 64 karelik satranç tahtasındaki sonsuz olasılıkla ehlileştirdiği bir büyüme hikayesi özünde. Ama dönemin ruhunu yakalamakta da oldukça mahir” sözlerini sarf ediyor.

Ustalıkla işlenmiş olan The Queen's Gambit, dönem dizisi olmasının yanı sıra, görüntü yönetmenliği de oldukça etkileyici. Sağlam oyunculuklar ve sağlam bir hikaye ile satranç dehası bir kadının hayatına yakından bakmak isterseniz The Queen's Gambit bunun için biçilmiş kaftan. 


İlgili haberler
GÜNÜN DİZİSİ: Değirmen

Yeni bir diziye başlamak isteyenler, kaynağını tarihten alan, gerçeklere dayalı bir dizi öneriyoruz:...

GÜNÜN DİZİSİ: Self Made - Inspired by the Life of...

Herkesin kendi hayat mücadelesini sorgulatan ilham verici sahneleriyle Madam C.J Walker’ı konu alan...

GÜNÜN DİZİSİ: The Handmaid's Tale

Kişileri kendilerinden yabancılaştırarak normal hayatlarından uzaklaştırarak, dini kullanarak hayatl...