GÜNÜN EĞLENCESİ: Erkeklere suni doğum sancısı
‘Kadınlar her şeyi abartır’ diyerek doğum sancısının o kadar da kötü bir şey olmadığını dile getiren iki erkeğin dramını izliyoruz. Dikkat! Bu haykırışlar sizi çok eğlendirecek.

Kadınlar için, dünyada muhtemelen doğumdan daha acı verici hiçbir şey yoktur. Saatler süren doğum sancıları tüm dünyadaki anneler için hem fiziksel hem zihinsel olarak zor bir testtir. Öte yandan erkekler, sadece kadın partnerlerinin yaşamak zorunda olduğu acıya şahit olabilirler ve yumuşatıcı sözleri ile rahatlatmaya çalışabilirler. Ancak kadınların gerçek doğum sancısını hissedemezler. Şimdiye kadar erkeklerin gerçek doğum sancısı yaşayabileceklerine inanılmadı. Yeni geliştirilen bir teknoloji ile erkeklerin karnına elektrotlar gönderildi ve bir saat boyunca simule edilmiş doğum sancısı yaşadılar.
Ağrının o kadar kötü olamayacağını ve kadınların her şeyi abarttıkları gibi bu sancıyı da abartıklarını söyleyen iki erkek, Kensington tarafından yürütülen deneyde yer almaya karar verdi. Ancak düşündüklerinden daha fazla ağrı çektiler.
Karınlarına sancı verilen erkekler daha ilk dakikadan merhamet dilemeye başladı. Test boyunca acı çeken erkeklerden biri neredeyse kusuyordu.
Sonunda, her iki adam da neler geçirdiklerini dürüstçe değerlendirdiler.
“Bu iyi değildi, çok korkunçtu. Anne, eğer sana yaptığım bugün deneyimlediğime yakınsa bile üzgünüm. Sen süper kahraman gibisin. Anneler günün kutlu olsun.”

İlgili haberler
Doğum teşviki öyle değil böyle yapılır: Küba'da an...

"En az 3 çocuk" diyen ve kadınlar o üç çocuğa canlarından bezmeden, hayattan vazgeçmeden nasıl bakac...

GÜNÜN ANİMASYONU: Ev işleri sadece kadınların göre...

Çiftler arasında adaletsizliğin belki de en görünür halidir ev işlerine kadınların koşturup erkekler...

Kadın ve erkeklerin ev işleri savaşı

Pek çok erkek eşlerini "ev işlerinden sorumlu müdür" gibi görür ve işleri söylenmeden değil, ancak k...