GÜNÜN FESTİVALİ: 10. Ege Belgesel Film Günleri
İzmir’de başlayan festivalde etkinlik ve gösterimlerin tamamı ücretsiz. 13 Mayıs’a kadar devam edecek festivali kaçırmayın deriz.

10. Ege Belgesel Film Günleri başladı. Fransız Kültür Merkezi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin ev sahipliği yaptığı Festival 9-13 Mayıs tarihleri arasında devam edecek. Festivalde dünyadan ve Türkiye’den önemli belgeseller yer alıyor.
Türkiye’de artan hak ve özgürlük ihlallerine tepki olarak ortaya çıkan Gezi eylemleriyle, Brezilya’da gerçekleşen protesto gösterileri arasında bağ kuran ‘Aşk Bitti’ belgeselinin gösterileceği belgesel film günlerinde, Kobanê’nin IŞİD tarafından işgal edilmesinin sonrasında 20 yaşında Kürt bir muhabir olan Dilovan’ın kurduğu radyo istasyonunu anlatan Radyo Kobanî de izlenebilecek. Programın öne çıkan yapımları arasında, savaşın ölümcül gerçekliği karşısında Ürdün Çölü’nün ortasında Zataari isminde bir çadır kentte kalan çocukların hayallerine sığınma çabalarını anlatan Zataari Djınn filmi de yer alıyor. Ege Üniversitesi İletişim 10. Ege Belgesel Film Günleri’nin gösterim ve etkinliklerinin tamamı ücretsiz gerçekleştirilecek. Detaylı program için tık tık.


İlgili haberler
GÜNÜN BİLGİSİ: Kim buldu bu baş belası sütyeni!

Evet şimdi bir baş belası olabilir sütyen çoğu kadın için ama icat edildiği dönemde bir süre kadını...

GÜNÜN ŞARKISI: Don’t Be So Shy

Tanımayanlar tanısın Imany’i. Kendine has, duru, güçlü bir sesi var.