GÜNÜN FİLMİ: Köpek
Acıları benzer olan birbirinden farklı birkaç karaktere ait hikâyelerden oluşan Köpek, İstanbul’un başka bir yüzünü gözler önüne seriyor.

Köpek fazlasıyla “gerçek” bir film. Birden fazla hikâye, birbirlerine mekânlarda ya da zamanda değmemesine rağmen, güçlü ve zayıf karakterler arasındaki ilişkilerle ortaklık buluyor. Hepsi tanıdık hikâyeler. Gerçekliklerinden dolayı yakından tanıyoruz onları; izlerken ufak ufak içimizi cız ettiriyorlar. Mendil satarak para kazanan Cemo ve Mehmet, sıradan bir evliliği olan Hayat ve çok bilinen bir trans kadın hikâyesinin ana karakteri Ebru, İstanbul’da geçirdikleri bir günde abartısız, ağdasız, yalın bir şekilde arzuları, umutları ve gerçeklikleriyle önümüzde duruyor. Yönetmen Esen Işık’ın Pippa Bacca’ya ithaf ettiği film, dört karakterin kendilerinden daha güçlü olan karakterler karşısında nasıl değiştiklerini anlatırken, Pippa’nın yolculuk boyunca etekleri kirlenen gelinliğini hatırlatıyor.

Köpek filminin yönetmeni Esen Işık ve oyuncusu Çağla Akalın 22 Şubat 2016'da Hayat televizyonunda yayımlanan Ekmek ve Gül programına konuk olmuştu. 


İlgili haberler
GÜNÜN FİLMİ: Bar Bahr/In Between

Tel Aviv’de yaşayan üç Filistinli kadının aileleri ile yaşadıkları sorunlar, ortaklaşan hayatları v...

GÜNÜN FİLMİ: Pride / Onur

Sene 1984. İngiltere, Margaret Thatcher’ın muhafazakar politikalarının etkisi altındadır. Bu politik...

GÜNÜN KISA FİLMİ: Uçurtma

Ulusal ve uluslararası festivallerinde birçok ödüle layık görülmüş Uçurtma kısa filmini seçtik bugün...