GÜNÜN FOTOĞRAFLARI: Korkusuz kadınlar
Barış, şiddetsiz bir dünya, eşitlik, demokrasi talep ederek şiddetin, ırkçılığın, sömürünün tam karşısında dimdik duran kadınlar...

Şili’den Türkiye’ye kadar eşitlik ve hakları için en ön saflarda, polisle burun buruna gelerek mücadele eden korkusuz kadınları hatırlamaya ne dersiniz?

ŞİLİ11 Eylül 2016'da Santiago’daki demokrasi gösterileri esnasında Şili polisi müdahale edeceği esnada karşılarına dikiliyor ve öylece tüm öfkesiyle bakıyor kadın.

ABDIeshia Evans, 9 Temmuz 2016'da Alton Sterling'in polis tarafından silahla öldürülmesine karşı Louisiana'da polisin karşısında.

İSVEÇTess Asplund isimli kadın, 1 Mayıs 2015'te İsveç'in Borlänge kentindeki bir Neo-Nazi eylemi sırasında, göstericilere karşı duruyor. Kısa zamanda viralleşen fotoğrafta Tess, tek başına 300 Neo-Nazi’nin karşısında yumruğunu sıkıp havaya kaldırıyor.

İNGİLTEREBirmingham'da, Saffiyah Khan isimli kadın aşırı sağcı sokak gösterisinde öfke dolu bakışları ve tehditleri gülümseyerek protesto ediyor.

İSVEÇDanuta Danielsson isimli kadın, İsveç Växjö'de, 13 Nisan 1985'te çantası ile bir Neo-Nazi'ye vuruyor.

TÜRKİYEİstanbul, Kadıköy'de, 2014 yılında Caferağa Dayanışma Platformu’nun kullandığı tarihi binayı polisin demirle kaynak yaparak kapatması üzerine bir kadın polisi dans ederek protesto etti.

İSVİÇRE16 yaşındaki öğrenci Lucie Myslikova, bir Neo-Nazi göstericiyle karşı karşıya dururken.

BULGARİSTAN2013'te Bulgaristan'da bir kadın, polisi güç kullanmaması için durdurmaya çalışıyor.

ABDJane Kasmir isimli kadın, 21 Ekim 1967'de, Vietnam Savaşı karşıtı bir protesto sırasında polislere barışı simgeleyen bir çiçek uzatıyor.

İlgili haberler
GÜNÜN FOTOĞRAFI: Çikolata festivalinde çikolata yi...

Çikolata vazgeçilmez tutkumuz. Düşün ki koca bir festivale gidiyorsun. Her yer çikolata. Ancak yiyem...

GÜNÜN FOTOĞRAFI: Korse işçisi kadınlar

1937 yılında Uluslararası Kadın Giyim İşçileri Sendikasının çağrısıyla New York'ya yapılan greve kor...

GÜNÜN FOTOĞRAFI: 24 yıl sonra aynı yerde... Aşk aş...

Eşcinsellik geçici bir hastalık, dönemsel sapkınlık diyenlere cevap niteliğinde bir aşk.