GÜNÜN GÜZELİ: Asit saldırısından cesaret iksirine
Eski sevgilisinin asit saldırısına uğrayan İtalyan model Gessica Notaro, artık deniz aslanı eğiticiliği yapıyor.

Erkek arkadaşı Jorge Edson Tavares’in asit saldırısına uğrayan İtalyan model Gessica Notaro, maruz kaldığı şiddetten sonra deniz aslanı eğiticisi olarak işe başladı.
Saldırıdan beş ay sonra çalışmaya başlayan 28 yaşındaki model, şiddet ve tacize karşı tüm kadınları cesaretlendirmek için bu işi yaptığını söylüyor. Çalıştığı akvuryumdan deniz aslanı ile çekilmiş fotoğrafını sosyal medyada paylaşan Notaro, “Gücümü nereden mi alıyorum? İşte buradan” dedi.
Notaro, asit saldırısı nedeniyle sol gözündeki görme duyusunu kaybetmenin eşiğine gelmişti. Yaralanan gözü hala bandajlı bir şekilde duruyor.
Gessica Notaro, eski sevgilisi tarafından gördüğü şiddeti şöyle anlatmıştı: “Bana ne yaptığını görmelisiniz. Bu aşk değil!” Notaro, saldırı anıyla ilgili de “Asit yüzümü yerken dizlerimin üstüne çöküp Tanrı’ya güzelliğimi benden alması ancak görme duyumu bırakması için dua ettim” 
Notaro’nun eski erkek arkadaşı Jorge Edson Tavares ise Notaro’ya saldırısının ardından hüküm giydi; ancak hâlâ şiddet uyguladığını kabul etmiyor.

İlgili haberler
Flört şiddeti nedir?

Kadınlar için korkutucu bir deneyim! Korkmayın... Ama flört şiddetinin şiddete açılan kapılarından b...

İlişkin güvenli mi? 5 soruda test et

Seviyorsun, seviliyorsun. Ya da öyle sanıyorsun, ama zarar görüyorsun. Ya da bir arkadaşının ilişkis...

GÜNÜN CESURU: Grafiti büyükanne

72 yaşındaki Irmela duvarlardaki ırkçı grafitilerin ve yazılamaların baş düşmanı! Şehir duvarlarına...