GÜNÜN HATIRLATMASI: Feray Şahin için adalet!
Feray Şahin, Burak Aykul tarafından 19 Eylül 2017’de öldürüldü. Delilleri yok edip, cinayete kaza süsü vermek isteyen zanlı ocak 2019 tarihinden beri serbest. Dosya ise şubat ayından beri Yargıtayda.

Feray Şahin, Mersin Toros Üniversitesi’nde son sınıf İç Mimarlık öğrencisiyken 19 Eylül 2017 tarihinde kendi evinde, Özel Harekat polisi Fatih Burak Aykut tarafından tek kurşunla vuruldu. Feray aynı zamanda Mezitli Belediyesinde de staj yapıyordu.
Feray Şahin’in ailesi Gaziantep’te yaşıyordu. Kızları Feray’ın bir kaza geçirdiği haberini alan aile Mersin’e geldi fakat burada kızlarının hayatını kaybettiğini öğrendiler. ü

KAZA DEĞİL CİNAYET!

Sanık polis, olay yerine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi ve tutuklandı. Sanık polis, ifadesinde ailesini ziyaret etmek için Mersin’e gittiğini, Feray Şahin’le bir süredir görüştüklerini, olayın meydana geldiği saatte Feray’ın evinde yalnız olduklarını ve Ferah Şahin’in silahını almak isterken silahın patlaması sonucu hayatını kaybettiğini söyledi. Ama Feray’ın sanık ile ilişkisi olduğunu kimse bilmiyordu!

ANNE AYSEL ŞAHİN: HAYATINDA BİRİ OLSA BANA SÖYLERDİ

Feray Şahin’in ailesi ise olayın bir cinayet olduğunu söyledi ısrarla, olayın araştırılmasını istedi. Öte yandan Feray Şahin’in annesi Aysel Şahin “Kızım şiddeti hiç sevmezdi” dedi ve kızının eline silah alamayacağını ifade etti. Aile, sanığı hiç tanımadıklarını da sözlerine ekledi. Anne Aysel Şahin, kızıyla arasının iyi olduğunu, hayatında biri olsaydı kendisine söyleyeceğini de belirtti.
Sanık Fatih Burak Aykut’un avukatı olan Kürşat Doğan ise davaya zorlanarak baktıklarını, adaletin tecelli etmesi gerektiğini, sanığın kendini savunma hakkına da saygı duyulması gerektiğini belirterek kendi savunmalarının olayın kasten gerçekleşmediği ve taksirli suç kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.,


ADLİ TIP RAPORU: SİLAH UZAKTAN ATEŞLENMİŞ

Mersin Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kasten insan öldürme”den ömür boyu hapis istemiyle tutuklu yargılanan sanık, dava boyunca Feray'ın silahla şaka yapmak istediğini, kendisinin de silahı kapmak istediğini iddia etti. Mahkemeye gelen Adli Tıp raporu ise bu savunmayı yalanladı ve “Silah uzaktan ateşlenmiş” dedi.
2018 yılı eylül ayında davanın karar duruşmasında sanık ‘taksirle insan öldürmek’ suçundan 5 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karar, temyiz edildiği Adana Bölge Adliyesi 4’üncü Ceza Dairesi tarafından da onadı.
Kararın onanmasının ardından, sanık polis memuru, cezaevinde kaldığı 1 buçuk yıl göz önünde bulundurularak yurt dışı yasağıyla tahliye edildi. Aykul’un tahliye edilmesinin ardından Şahin'in ailesi, dosyayı Yargıtay’a taşıdı.,

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ AMA...

Sanık polis meslekten ihraç edildi. Şahin’in ailesi ihraç kararının “vicdanlarını kısmen rahatlattığını”, “Yargıtay’dan da toplum vicdanını rahatlatacak bir karar beklediklerini” açıkladı.

İlgili haberler
Öldürülen Feray’ın annesinin isyanı: Adalet ne zam...

“Katil ‘sevgiliydik’ diyerek adaletten kaçmaya çalışıyor. Adalet yerini bulsun, kadınlar artık ölmes...

Kadınlar ‘Haklarım Neler?’ diye soruyor

19 Eylül 2017 de evinde polis tarafından katledilen Feray Şahin nezdinde tüm katledilen kadınlara it...

Feray Şahin’in Annesi: Elbet bir gün sesimizi duya...

Feray Şahin’in ölümü üzerinden 2 yıl geçti. Feray’ı öldürdüğü Adli Tıp raporuyla kanıtlanan zanlı is...