GÜNÜN İSYANI: Çocuğumu TCDD’ye emanet ettim ama öldü!
Bakanlığın ‘çocuğunuzu devretmeyin’ mesajına yanıt: Benim çocuğum yok! Çünkü öldü! Devletin kurumu olan TCDD’ye güvenip canımızı emanet ettiğimiz hatların hiçbir güvenilirliği olmadığını gördük!

İçişleri Bakanlığının, bir süredir cep telefonlarına gönderdiği “Değerli anne babalar; çocuklarımızla ilgili bakım ve gözetim sorumluluklarımızı aksatmayalım, bir başkasına devretmeyelim, kaybolmamaları için tedbirli olalım” mesajını kişisel Twitter hesabından paylaşan Özgür Mumcu, “Sevgili @TC_icisleri çocuğum yok ve neden sanki varmış da demin kaçırılmış gibi sabahın 2’sinde bana sms atıyorsunuz? Hadi kim anne kim baba sisteminiz çözemedi, neden sabah 2’de vatandaşı rahatsız ediyorsunuz?” diye yazdı.

‘AMA BENİM ÇOCUĞUM TREN KAZASINDA ÖLDÜ!’
Mumcu’nun paylaşımına Çorlu’da Temmuz ayında yaşanan tren kazasında hayatını kaybeden 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’in annesinden gelen yorum dikkat çekti. 25 kişinin hayatını kaybettiği kazada 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i kaybeden anne Mısra Öz, bakanlığın mesajına şöyle tepki gösterdi:

“Aynı duyarlı mesaj bana geldi!! Ama benim çocuğum yok! Çünkü öldü! Çünkü devletin bir kurumu olan TCDD’nin güvenilir olduğunu düşünüp canımızı ‘emanet’ ettiğimiz hatların hiçbir güvenilirliği olmadığını gördük! Akıl vermeleri güzel de! Sebep olmaları kötü! #çorlutrenkazası”

Geçtiğimiz günlerde Ekmek ve Gül'e konuşan Mısra Öz "Bu ihmaller zincirinin sorumluları yargılansın, adalet istiyorum" demişti.


İlgili haberler
Canımızı alana kadar çalıştıranlara da tek adamlar...

Sincan OSB’den bir işçi kadın ses veriyor mektubuyla. Hayır demek için çok nedeni var. O ne canı çık...

İhmaller ortada, sorumlular yargılansın!

Çorlu’daki tren faciasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i kaybeden Mısra Öz, isyan ediyor: Bu ihma...

Mısra Öz: İhmaller ortada, sorumlular yargılansın

Çorlu tren kazasında oğlu Oğuz Arda’yı kaybeden Mısra Öz yaşadıklarını, adalet beklentisini ve ailel...