GÜNÜN İSYANI: İstifa edin!
Çorlu tren kazasında oğlu Oğuz Arda Sel’i kaybeden anne Mısra Öz, Ankara’da yaşanan tren kazasına isyan etti, yetkililere istifa çağrısında bulundu.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası, Ankara-Konya tren yolunun sinyalizasyon olmadan hizmete açıldığını söylediği ve bu sebeple Ankara’daki kazanın ihmaller sonucu gerçekleştiğini ifade etmesi sonrası tepkiler çoğaldı. Kazanın ihmaller sonucu gerçekleştiğini ifade edenlerden biri de 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i Çorlu tren kazasında kaybeden Mısra Öz’dü. Twitter hesabından kazaya isyan eden Öz şunları söyledi: “Artık ölen vatandaşlarınıza Allah’tan rahmet dilemeyin! 5 aydır ‘başka can yanmasın’ diye kendimizi paraladık! Kapatın yönetemediğiniz kurumları! İstifa edin! Binmeyin şu trenlere! Yönetemiyorlar! Şimdi suçlu kim!” dedi.

Öz, ayrıca TCDD Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İsa Apaydın’a da şöyle seslendi: “İçim parçalanıyor. Bu ülkede ölen her can için yüreğime bir anne yüreğinin acısı daha eklenip, birlikte ağıtlar yakıyor! 5 ay oldu Çorlu Tren Faciası olalı! İhmaller ortada, suçlular ortada, yargılanan yok! Bugün aynı acı yine yüreklerde! İn o koltuktan.”

İlgili haberler
Çorlu’daki tren kazasında yakınlarını kaybeden kad...

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşanan tren kazasında yaşamını yitirenler için anma etkinliği düzenlend...

İhmaller ortada, sorumlular yargılansın!

Çorlu’daki tren faciasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i kaybeden Mısra Öz, isyan ediyor: Bu ihma...

Mısra Öz: İhmaller ortada, sorumlular yargılansın

Çorlu tren kazasında oğlu Oğuz Arda’yı kaybeden Mısra Öz yaşadıklarını, adalet beklentisini ve ailel...