GÜNÜN KAMPANYASI: Merve Kotan için adalet
Ayrılmak istediği erkek tarafından silahla vurularak öldürülen 19 yaşındaki Merve Kotan için ablası Esra Kotan kampanya başlattı.

change.org internet sitesinde imza kampanyası başlatan Merve Kotan’ın ablası Esra Kotan, Muhammet Gürsoy’un kardeşini planlayarak öldürdüğünü belirterek adaletin sağlanmasını istiyor.

Kotan, kampanyasını şu notla duyurdu:

“Kardeşim, Merve Kotan, henüz 19 yaşında hayatının baharında 4 evlattan en küçük kız çocuğuydu. Emine Bulut'tan yalnızca 3 gün önce sevgili dediği bir cani tarafından katledildi. Merve hayvanları, doğayı ve tehlikede olduğunu ya da haksızlık yapıldığını düşündüğü her insanı korumak için çabalardı. Muhammet Gürsoy tarafından kardeşime ne ailesinde ne de çevresinde daha önce hiç yaşamadığı psikolojik ve fiziksel şiddet uygulandı. Ayrıca bu cani, aile üyelerimiz üzerinden kardeşimi bir çok kez tehdit ederek korkuttu. Kardeşim ayrılmak istediği zaman ise katil, kendi doğum gününü öne sürerek kardeşim Merve'yi ve kendisiyle Merve'yi barıştırmak için kendi arkadaşı olan Ekim T.'yi çağırdı. Görüşmelerinin ilerleyen saatlerinde ise daha önce planladığı cinayet için temin ettiği pompalı tüfeği bıraktığı arabadan alarak kardeşim Merve'mi ve Ekim'i vurarak öldürdü... Bu yüreğimizi kanatan olay 'ses ve görüntüleri yetkisiz kaydeden' birileri olmadığı için akıp giden bir haber olmaktan öteye geçemedi. Kaydeden olmadı belki ama 'yapma lütfen, yapma' kardeşimin son sözleriydi. Parkın bekçisi, üzerine silah doğrultulan kardeşimin çaresizce iki elini yana açmasını hayatı boyunca unutamayacak. Ben de unutmayacağım, hiç kimse unutmasın!”

Kampanyaya katılmak için TIKLAYIN

Abla Esra Kotan, Ekmek ve Gül’e yazdığı mektupta şöyle seslenmişti herkese:
“Bu ve bunun gibi canilerin hak ettikleri cezayı alabilmesi için kamuoyuna çağrımdır; birleşmeli ve tepki göstermeliyiz. Bir başka Merve’nin daha katledilmemesi için, bir başka ailenin daha canının yanmaması için, katillerin ceza indiriminden faydalanmaması için sesimizi duyurmayı, desteklerinizi bekliyorum.”

Mektubun tamamını BURADAN okuyabilirsiniz

İlgili haberler
Emine Bulut’un feryadı sokakta: Ölmek istemiyoruz!

Emine Bulut’un ‘Ölmek istemiyorum’ feryadı kadınların çığlığına dönüştü. Türkiye’nin dört bir yanınd...

Başka Merve’lerin ölmemesi için birleşmeliyiz

Ailemizin yaşadıkları üstüne birçok haber sitesinin uydurma haberleriyle acımız katlandı ve sinirler...

İller farklı şiddet aynı: Kadın cinayetleri ve kad...

Emine Bulut’un boşandığı eşi tarafından canice öldürülmesine tepkiler büyürken kadın cinayetleri de...