GÜNÜN KİTABI: Yıldızlar Arası Sindrella
Onun prenses olmaktan çok daha başka hayalleri var ama bu prensiyle tanışamayacağı anlamına gelmiyor! Bu haftaki çocuk kitabı önerimiz alet çantasını elinden düşmeyen, Yıldızlar Arası Sindirella…

Yıldızlar Arası Sindirella Deborah Underwood’un imzasını taşıyor. Part-time Princesss, The Quiet Ook ve Part-time Mermaid gibi çok satan kitapların yazarı olmakla kalmayıp bir oda korosunda şarkı söyleyen, ukule çalan, vegan kurabiyeler yapan ve önüne çıkan tüm hayvanları besleyen yazarın, Yıldızlar Arası Sindirella kitabı Amazon tarafından verilen Yılın En İyi Kitabı ödülünü aldı.


Deborah Underwood klasik bir peri masalını neden yeniden yazdığını şöyle anlatıyor: “Uzayda geçen bir peri masalı fikri hoşuma gitmişti. Ayrıca Cinderella’nın geleneksel hikayede olduğundan daha fazla güce sahip olmasını istedim. Küçükken okuduğum prensesler kendi kaderlerinin sahibi değildi. Pamuk Prenses ve Uyuyan Güzel, sadece uyumakla kalmaz, aynı zamanda hikayelerinin kritik bölümlerinde komadadır. Külkedisi prensin onu kurtarmasını beklediği evde hapistir. Tanıdığım kızlar zeki, güçlü ve cesur. Bana öyle geliyor ki, akıllı, güçlü ve cesur bir peri masalı kahramanını okuma seçeneğini hak ediyorlardı.”

Arzu Karacanlar ve Ayşe Düzkan tarafından yayına hazırlanan kitabı Kristine Brogno
 tasarladı.

İlgili haberler
GÜNÜN KİTABI: Yıldızlar Arası Sindirella

Yıldızlar Arası Sindirella’nın, prenses olmaktan çok daha başka hayalleri var ama bu Prens’le tanışa...

GÜNÜN KİTABI: Gezegen Willi

Down sendromlu bir çocuğun annesi olan yazar Birte Müller, Gezegen Willi’de başka bir dünyadan geldi...

GÜNÜN KİTABI: Ginko Çocuk’tan ‘Sevgi nereden gelir...

Giderek sevgisizleşen dünyada Ginko Çocuk, ‘Sevgi nereden gelir?’ sorusuyla okuyucuların karşısında.