GÜNÜN MÜJDESİ: Ekmek ve Gül dergisinin Ağustos sayısı çıktı
Her ayın ilk cumartesi günü Evrensel gazetesi ile birlikte yayınlanan Ekmek ve Gül dergisinin yeni sayısı çıktı. Kadınların anlatımları, yaşamları, mücadeleleri ve dahası bu dergide sizinle buluşuyor

Ekmek ve Gül dergisinin bu sayısı kadınlara dayatılan “fedakarlık” örtüsünü ucundan kaldıran, kadınların o örtü altında neler yaşadıklarına ışık tutan yazılar ve anlatımlarla dolu. Kimi zaman “inanç özgürlüğü” örtüsü altına gizlenenler, kimi zaman mülteci düşmanlığı ile beslenenler, kimi zaman “devletin bekası” adına normalleştirilenler, kimi zaman şiddetle kabul ettirilmeye çalışılanlar çıkıyor örtünün altından. Hepsine dair kadın deneyimleri nasıl bir toplumsal gerçeklikle karşı karşıya olduğumuzu, o gerçekliğin nasıl bir dengeye oturduğunu gösteriyor.
Görüyoruz ki kadınlara korku salarak fedakarlık isteyenler yaptıklarıyla, yapma garantisi verdikleriyle kadınların hayatını pamuk ipliğine bağlıyor. O ipin üstünde korku dolu yürümeyi “yaşamaktan” sayıyorlar. Hayatımıza sahip çıkmak için bu zor günlerde birbirimizden güç alarak o ipin üzerinde büyük bir maharetle yürüyoruz.
Bizim dengemizi daha fazla bozmayınız!

Ekmek ve Gül’ün Ağustos sayısının tüm yazılarına ulaşmak için tıklayınız:

İlgili haberler
Bizim dengemizi bozmayınız

Bizi birbirimizden ayıranın, bizi birbirimize bağlayanın ne olduğunu tüm çarpıcılığı ile anlatan gün...

Mücadeleyi yükseltme zamanı!

Kadınlar, sırf giyim kuşamları, oturuş kalkışları nedeniyle şiddete maruz kaldıkları bir dönemde bu...

Ekmek ve Gül Ağustos 2017 sayısı

Hayatımızı pamuk ipliğine bağladınız, bizim dengemizi bozmayınız...