GÜNÜN ÖNERİSİ: Pippa’ya Mektubum izlemeye açıldı
Yönetmen Bingöl Elmas’ın Pippa Bacca’yı anlattığı Pippa’ya Mektubum filmi Barış Gelini Pippa’nın ölüm yıldönümünde izlemeye açıldı. 10 Nisan’a kadar izleyebilirsiniz.

Dünya barışı için beyaz gelinlikle, Milano’dan otostopla yola çıkan Pippa Bacca’nın yolculuğu, Türkiye’de uğradığı saldırıyla çok üzücü bir şekilde sonlandı. Film, yönetmenin siyah gelinlikle ve otostopla “Barış Gelini”nin yarım kalan yolculuğunu devam ettirmesini anlatıyor. Yolculuk Pippa’nın son otostop yaptığı yerden başlayıp Suriye sınırında son buluyor.
Bu yolculukta Pippa’ya olanlardan, ‘erkeklik’ hallerinden bahsedilirken bir yandan da Türkiye’de kadın olmanın gerçekliği ile yüzleşiliyor.
Erkeklere ait alanlarda, bir otobanda, bir kamyonda kadın olarak hiçbir tacize, tecavüze uğramadan var olabilmek üzerine bir film.
Bir kadın belgeselcinin güven, barış, korku ve kötülük üzerine sorgulamaları, sesli düşünmeleri.

The journey of Pippa Bacca who set off from Milano in a wedding dress and attempted to go to Jarussalem for the world peace by hitch-hiking has ended regrettably in Turkey. The movie depicts the history of the director who undertakes the journey of “Peace Bride” but in a black wedding dress. It starts from the spot where Pippa Bacca last seen and continues until the Syrian frontier.
In this journey what happened to Pippa and states of masculinity are discussed as well as the reality of being a woman in Turkey is faced with.
This is a movie about existing as a woman in a truck or on a highway without being harrased or raped. It’s a questioning and a loud thinking of a female documentary filmmaker about trust, peace, fear and being bad.


İlgili haberler
GÜNÜN ÖNERİSİ: Evde kal, çocuğunla keyifle kal

Koronavirüs nedeniyle dışarı çıkamayan, parka gidemeyen, sokakta oynayamayan hatta arkadaşlarını eve...

GÜNÜN ÖNERİSİ: Çocuklarla vakit geçirmek için evde...

Okul Öncesi Öğretmeni Çiğdem Keleş evdeki malzemelerle yapabileceğiniz 3 güzel etkinlik öneriyor. E...

GÜNÜN ÖNERİSİ: Evde yatma, egzersiz yap

Korona virüsten korunmak için evde kal çağrısıyla birlikte daha fazla oturmak ve uzanmaktan kaynaklı...