GÜNÜN SERGİSİ: Kadının şiddete karşı isyanı tuvalde...
Bodrum’da kadınlar, dev tuvale akrilik boya ile kadının şiddete karşı isyanını dile getiren resimler çizdi, tepki sloganları yazdı.

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği tarafından, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte yaklaşık 50 kadın 2 saatte 20 metrelik dev tuvale kadına şiddeti ve kadının bu şiddete karşı isyanını dile getiren resimleri çizdi üzerine Türkçe ve İngilizce sloganlar yazdı.

Bodrum Belediyesi Trafo Kültür ve Sanat Merkezi’nde bugün öğle saatlerinde bir araya gelen kadınlar 1.90x 10 metrelik dev tuvale akrilik boya ile kadının şiddete karşı isyanını dile getiren resimler çizdi tepki sloganları yazdı.


Dernek yönetiminden yapılan açıklamada “Bugün erkek şiddetinin yaşamlarımızı nasıl zorlaştırdığını, nasıl yıkıma uğrattığını ve hatta hatta nasıl yok ettiğini konuştuk. Erkekler tarafından öldürülen kadınların, şiddete maruz kalan kadınların ve yine erkekler tarafından istismar edilen çocukların yanında olduğumuzu bir kez daha birlikte haykırdık. Çığlığımızı 20 metrelik tuvale birlikte boyalarımızla, fırçalarımızla somutlaştırdık. Tekil seslerimiz birbirimizin sesleriyle çığlığa ve dayanışmaya dönüştü. Bugün de, 25 Kasım 2019 tarihinde, saat 15.00'da Kadın Ağacının Önünde buluşarak, erkek şiddetini protesto etmek amacı ile bir araya geliyoruz, erkek şiddetini teşhir edeceğiz” denildi.


Tuval üzerinde, İsyan, Sen kork Benden, Dur, Çığlık, Yeter, Viva Frida , Susma, Benim Bedenim, Korkmuyoruz, İtaat Etmiyoruz, No Violence yazıları dikkat çekti.

20 metrekarelik dev tuvalin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde 8 ayrı tablo yapılarak sergileneceği belirtildi.

İlgili haberler
Dokuz Eylül Hastanesi çalışanları 25 Kasım öncesi...

Sağlık emekçisi kadınlar her kesimden kadına yönelen şiddetin son zamanlarda daha da artmasında topl...

Adana’da 25 Kasım paneli: Kadınların daha fazla bi...

Adana Kadın Platformu, 25 Kasım dolayısıyla “Haklarımız var” konulu panel düzenledi. Panelde kadınla...

Gazi Mahallesi’nde 25 Kasım yürüyüşü: Her yerde ol...

25 Kasım vesilesiyle Gazi Mahallesi’nde eylem yapan Sultangazi Kadın Dayanışması, ‘Krizsiz, şiddetsi...