İstismara uğrayan çocuk mahkemede sanığı görünce bayıldı
Mamak’ta 6 kişinin organize ettiği iddia edilen, 14 yaşındaki M.Ş.’ye uyuşturucu verilerek istismar edilmesiyle ilgili yürütülen davanın 3. duruşması görüldü. Dava 21 Mart 2019 tarihine ertelendi.

Ankara’nın Mamak ilçesinde 14 yaşındaki kız çocuğuna istismar davasının 3. duruşması, Ankara Adliyesi 30. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Mamak’ta 6 kişinin organize ettiği iddia edilen, 14 yaşındaki M.Ş.’ye uyuşturucu verilerek istismar edilmesiyle ilgili Cafe Woods Davası olarak da bilinen dava, 21 Mart 2019 tarihine ertelendi. Mahkeme heyeti sanıklardan S.A ve İ.D’nin tutukluğunun devamına karar verirken, 6 kişinin organize ettiği iddia edilen olayda diğer dört sanığın ise serbest olarak yargılanmasına devam edilecek.

SEGBİS sisteminin çalışmaması ile sanıklar salona girmeden dinlenen M.Ş, tekrar salona çağrıldığı sırada bu defa sanıkların içeride olması nedeniyle baygınlık geçirdi. Annesinin müdahale etmesi için içeri alınmasını isteyen kadınlara polisler, “Sorun çıkarmayın hepinizi dışarı atarım” diyerek karşılık verdi. M.Ş duruşmayı takip etmeye gelen kadınlar tarafından sakinleştirildi.

Sanıklardan S.A ve İ.D’nin tutukluğu devam ederken dava, 21 Mart 2019 tarihine ertelendi.

İlgili haberler
İstismara uğradı, savcılıkta ve yurtta kötü muamal...

Mamak’ta 14 yaşındaki M, alıkonuldu, zorla uyuşturucu verilip, istismara uğradı. Şikayette bulunan a...

Çocuğa istismarda bulunan sanık ‘Bir erkek olarak...

6 kişinin organize ettiği iddia edilen istismar olayında sadece 3 kişi yargılanırken sanık, çocuğun...

İstismar sanığı: Ailesinin yanına göndermesem bura...

6 kişinin yargılandığı çocuk istismarı davasında sanık S.A. ‘Suçlu olduğumu kabul ediyorum ama M.Ş’y...