Meksika’da kadın futbolunun öncüsü öldürüldü
Meksika’daki profesyonel ilk kadın futbol takımının kurucularından Marbella Ibarra, işkence edilerek öldürülmüş halde bulundu.

Meksika’da kadın futbolunun yaygınlaşması için en çok çaba sarf eden isimlerden olan Marbella Ibarra’nın öldürüldüğü açıklandı.

Geçen aydan bu yana kendisinden haber alınmayan Ibarra’nın ailesi durumu polise bildirmişti. Polis, arama çalışmaları sonucu Rosarito’da ülkenin ilk profesyonel kadın futbol takımı olan Xolas de Tijuana’nın kurucularından Marbella Ibarra’nın cenazesini buldu.

Ibarra’nın vücudunda işkence izleri olduğunu da belirten yetkililer, kadının ölüm nedenini kesin olarak belirleyebilmek için otopsi yapacaklarını fakat dosyayı bir cinayet dosyası olarak ele aldıklarını ifade ettiler.

BBC’nin haberine göre, soruşturmayı yürüten yetkililer cinayetin Iberra’nın futbol yaşamıyla ilişkili olabileceğini düşünüyor.

Ibarra son dönemde genç kadın futbolcuların mahalle takımlarının ötesine geçerek başka takımlarla da seçmelere katılabilmeleri için maddi yardım sağlayan bir vakıf için çalışmaya başlamıştı.

İlgili haberler
Meksikalı kadınlar katledilen kızkardeşleri için a...

Binlerce Meksikalı kadın, vahşice katledilen genç bir kadın için sokağa çıktı. Araştırmalara göre, ü...

Meksika’da dikim işçisi kadınlara ne oldu

7.1’lik Meksika depreminin yıktığı binaların birinde, kayıt dışı çalıştırılan tekstil işçisi kadınla...

GÜNÜN ÇAĞRISI: Sahaları da tribünleri de erkeklere...

Tekirdağ Gençlik Hizmetleri Kadın Futbol Takımı futbolcuları, futbolun sadece erkekler için olmadığı...