Tecavüz davasına giderken saldırıya uğradı
Hindistan’da iki kişi tarafından tecavüz edilen ve dava açan kadının, duruşmaya giderken yolda tecavüzcülerden biri tarafından saldırıya uğradı. Kadının vücudunun yüzde 70’i yandı.

Hindistan’da kitlesel eylemlere yol açan 27 yaşındaki Priyanka Reddy’ye tecavüz edilip yakılarak öldürülmesi olayından kısa bir süre sonra bir kadına daha saldırı düzenlendi.

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde daha önce tecavüze uğrayan ve saldırganları Mart ayında mahkemeye veren 23 yaşındaki genç kadın, duruşmaya gitmek üzereyken tecavüzcülerden biri tarafından saldırıya uğradı.

Vücudunda yüzde 60-70 oranında yanık tespit edilen kadının durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Yaşanan saldırı sonucunda ise polis, aralarında tecavüzcülerden birinin de olduğu 3 kişiyi gözaltına aldı. Saldırıyla bağlantılı olduğu tespit edilen iki kişi ise aranıyor.

Saldırıya uğrayan kadın, kendisiyle aynı köyden olan iki kişinin tecavüzüne uğramıştı. Saldırganların ayrıca tecavüz görüntülerini kaydettiği de belirlenmişti. Saldırganlardan biri daha önce yakalandığı halde kefaletle serbest bırakılmıştı. Diğer saldırgan ise aranıyor.

Geçtiğimiz hafta 26 yaşındaki veteriner kadının tecavüz edildikten sonra yakılarak öldürülmesi Hindistan halkını sokağa dökmüştü.
Tepkilerin ardından olayda ihmali bulunan 3 polis hakkında da soruşturma başlatıldı.
Ayrıtılar için TIKLAYIN


İlgili haberler
Hindistan’da regl olan tekstil işçisi kadınlara ya...

Hindistan’da tesktil işçisi kadınlara regl dönemlerine müdahale eden ilaçlar veriliyor. Verimliliğin...

Asya kadınların sırtında duruyor

Dünyanın en büyük kıtasında yağma, talan ve yoğun emek sömürüsünden kadınların payına düşen yine ezi...

Hindistan’da tecavüze uğradıktan sonra öldürülen k...

Hindistan’da 26 yaşındaki veteriner kadının tecavüz edildikten sonra öldürülmesini yüzlerce kadın so...