Cumartesi Anneleri

Cumartesi Anneleri’nin 800. hafta eylemi polis tarafından engellendi

Eylemlerinin 800. haftasında Galatasaray Meydanı’na karanfil bırakmak isteyen Cumartesi Anneleri kollarından çekilerek sürüklendi, 3 kişi gözaltına alındı.

Cumartesi Anneleri 25. yıllarında Galatasaray Meydanı’na karanfiller bıraktı

Cumartesi Anneleri, mücadelelerinin 25’inci yılında kendilerine yasaklanan Galatasaray Meydanı’na giderek polis engeline rağmen karanfiller bıraktı.

Cumartesi Anneleri: Hiçbir anne evlat acısı yaşamasın

Anneler Günü öncesi Cumartesi Anneleri, ‘Kutuplaştırıcı siyasetin anneliği de makbul ve sözde olarak ayrıştırdığı bir iklimde hiçbir anneye evlat acısı yaşatılmaması temennisinde bulunuyoruz’ dedi.

Operasyona tepki gösteren Cumartesi Anneleri’ne polis saldırısı

Kaybedilen yakınları için her hafta eylem yapan Cumartesi Anneleri, bu haftaki eylemde operasyona tepki gösterdi. Operasyon tepkisi üzerine polis annelere saldırdı.

Devlet için hangi annenin acısı kıymetli?

Annelerin acıları diyorsa yönetenler, neye göre ayırıyor çocuklarının hakkını savunmak isteyen anneleri?

Cumartesi Annesi Elmas Eren son yolculuğuna uğurlandı

39 yıl boyunca oğlunun akıbetini soran Cumartesi Annesi Elmas Eren son yolculuğuna uğurlandı.

Cumartesi Anneleri: Kazanacağız!

Anneler Günü öncesi yapacakları eylem de polis tarafından engellenen Cumartesi Anneleri, sevdiklerinden haber alamadan yaşamını yitiren anneleri hatırlattı.

Cumartesi Anneleri’nin yeni yıl dileği demokratik bir Türkiye

Cumartesi Anneleri: Yeni yılda kayıplarımızı aramayı sürdüreceğiz, dileğimiz kayıplarımıza ulaşmamızı mümkün kılacak demokratik bir Türkiye...

GÜNÜN ÇAĞRISI: 702. kez Galatasaray’dayız, kayıplarımızı istiyoruz!

Cumartesi Anneleri, 702. haftalarında Galatasaray Meydanında ‘adalet’ arayışına devam ediyor. Kayıp yakınları bu hafta 12 Eylül 1994’te kaybedilen Kenan Bilgin için bir araya geliyor.

Cumartesi Anneleri’nin 701. haftası: Yine engelleme!

Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini soran ve sorumlularını arayan Cumartesi Anneleri 701.’i haftada da polis engeliyle karşı karşıya kaldı. Kayıp yakınları engellere rağmen eylemlerini yaptı.

Cumartesi’den kalan...

Cumartesi Anneleri umutlu ve dirençli bir mücadelenin çok özel bir yerinde duruyorlar. Bıkmadan usanmadan yakınlarını aramak, hiç ama hiç vazgeçmemek önlerinde saygı ile eğilmemize neden.

Cumartesi Anneleri’nin 700. haftasına polis saldırısı!

Cumartesi Anneleri’nin 700’üncü hafta eylemi İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklandı. Galatasaray Meydanı’na gitmek isteyen kayıp yakınlarına polis müdahale etti, 11 kişiyi gözaltına aldı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Cumartesi Anneleri 700. Haftaya çağırıyor

700. hafta için çağrı yapan Cumartesi Anneleri, ‘Hakikat adına, adalet adına, vicdan ve insanlık onuru adına yürüttüğümüz mücadeleye destek olmaya çağırıyoruz’ dedi.

CUMARTESİ ANNELERİ ÇAĞIRIYOR: Kaybedenlerin peşinde 700 hafta

Analar oğullarına kavuşmadan, adaleti bu ülkede göremeden göçüp gittiler. 23 yıldır süren bu mücadele analardan, çocuklara, torunlara, yeğenlere devredildi.

Karpuz

Başı beyaz tülbentle bağlı analar caddenin ortasına oturmuşlar, birbirlerine sırtlarını dayamışlar, sokağa bakıyorlar. Ellerinde fotoğraflar, bıyıklı çocuklarının yüzü göğüslerinde.

GÜNÜN NOTU: Ömürleri çocuklarının kemiklerini ararken tükenen kadınlar

‘Oğlumun kemiklerini görmeden ölmek istemiyorum’ diyen ancak o kemiklere kavuşamadan toprak olan anneler... Cumartesi Anneleri’nin haykırışları... Not düşelim bu haykırışları; bugüne ve yarına...

Cumartesi Anneleri 25 Ağustos’ta 700. kez toplanıyor

Çocuklarının, eşlerinin, kardeşlerinin akıbetini sormak amacıyla 1995 yılından bu yana Galatasaray Meydanı’nda bir araya gelen Cumartesi Anneleri 700. haftada herkesi yanlarında olmaya çağırıyor.

Cumartesi Anneleri, bayramı bayram gibi yaşayamıyor

Gelecek cumartesi günü 700’üncü oturma eylemini yapacak olan Cumartesi Anneleri, 'Gözaltında kaybedilen sevdiklerimiz nerede?' diye sordu.

GÜNÜN ŞARKISI: Beni Bul Anne

23 yıl önce Ahmet Kaya’nın Cumartesi Anneleri için yazdığı ‘Beni Bul Anne’ parçasını Ceylan Ertem ve kayıp yakınları, Cumartesi Anneleri’nin 700. haftası için tekrar seslendirdi.

GÜNÜN ŞARKISI: Cumartesi

Cumartesi Annelerinden Güzel Şahin geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti dün. Ona Cumartesi Anneleri için söylenen bir şarkıyla ‘elveda’ diyelim.