‘Çocuklar ölmesin’ diyen Ayşe Öğretmen cezaevine girdi
Beyaz Show’a katılarak ‘Çocuklar ölmesin’ dediğini için 1 yıl 3 ay hapis cezası verilen ve cezası onanan Ayşe Öğretmenin 6 aylık infaz erteleme süresi doldu. Ayşe Çelik bebeğiyle cezaevine girdi.

“Çocuklar ölmesin” dediği için “Terör örgütü propagandası yapmak” gerekçesiyle hakkında açılan davada verilen 1 yıl 3 ay hapis cezası onanan ve 6 aylık infaz erteleme süresi bugün dolan Ayşe öğretmenin 10 gün infaz erteleme talebi reddedildi. Ayşe Öğretmen bugün bebeğiyle birlikte cezaevine girdi.

Çelik bugün avukatı ve kendisine destek olanlarla birlikte Diyarbakır Adalet Sarayına geldi. Çelik’e destek için birlikte adliyeye gelenler arasında CHP Milletvekili Zeynep Altıok, HDP milletvekilleri Ziya Pir ve Feleknas Uca ile HDP ve CHP il yönetimi de var.


Ayşe Çelik, mahkemeden 10 günlük daha erteleme talebinde bulundu ancak bu talep kabul görmedi. Eşyalarını toplamak üzere eve geçen Ayşe Öğretmen, hazırlıklarının ardından 6 aylık bebeği Deran ile birlikte cezaevine girdi.NE OLMUŞTU?
Beyazıt Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu Beyaz Show programına 2015 yılında telefonla bağlanan Çelik, Bölge illerinde yaşanan sokağa çıkma yasakları ve operasyon sırasında yaşananları anlatmıştı. Operasyonların sona ermesini isteyen Öğretmen Ayşe Çelik “Çocuklar ölmesin” demişti. Bu sözleri nedeniyle dava açılan Ayşe Çelik hakkında 1 yıl 3 aylık hapis cezası verilmişti. Çelik’in avukatı aracılığıyla yaptığı itirazı karara bağlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi de Çelik’in cezasını onanmıştı. O dönemde henüz 2 aylık bir bebeği olan Ayşe Öğretmene verilen ceza yapılan başvuru üzerine 20 Nisan 2018’e ertelenmişti.

İlgili haberler
‘Çocuklar ölmesin’ diyen Ayşe öğretmene hapis ceza...

Beyaz Show’a katılıp ‘çocuklar ölmesin’ dediği için hakkında ‘terör örgütü propagandası yapmak’tan d...

GÜNÜN BELLEĞİ: Ayşe öğretmen ‘çocuklar ölmesin’ de...

Ayşe öğretmen 2016 yılında 8 Ocak gecesi Beyaz Show’a katılarak ‘çocuklar ölmesin’ dedi. Ama bu insa...

Neslihan’dan Ayşe’ye: Çocuklar ölmesin demekten va...

Neslihan, İkitelli’de ‘Çocuklar ölmesin’ diyerek bildiri dağıttığı için tutuklanmış, 1 ay cezaevinde...