Maltepe’de vatandaşlar deprem illerine umut olmak için seferber oldu
Maltepe Belediyesi deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere acil ihtiyaç malzemelerini Yalçın Kızılay Spor Merkezinde topluyor. Bütün malzemelerin toplanması Maltepe halkı tarafından gerçekleştiriliyor.

Sabaha karşı 04.17’de Maraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem Antep, Urfa, Hatay, Malatya, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Kilis, Adıyaman, Elazığ’da hissedildi. Çok sayıda bina yıkıldı ve peş peşe olan artçı depremlerle birlikte can kaybı binleri aştı. 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle de birçok ilçe ve illerden yardım ve destekler, dayanışma başladı. İstanbul'un Maltepe ilçesi de bu yardımlaşma ve dayanışmanın başladığı, büyüdüğü yerlerden biri.

Maltepe Belediyesi deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere acil ihtiyaç malzemelerini Yalçın Kızılay Spor Merkezinde topluyor. Neredeyse bütün malzemelerin toplanması Maltepe halkı tarafından gerçekleştiriliyor. Maltepe halkı depremden etkilenen bölgelere battaniye, hijyen paketi, bebek bezi, çocuk kıyafeti, kışlık giyecek ve gıda paketi gibi malzemeleri spor tesisine getiriyor, kolileyip bölgeye gidecek araçlara yerleştiriyor. Pek çok vatandaş duygulu anlar yaşarken, depremin bir gün kendilerini de bulacağı kaygısı taşıyor. Bölge halkı ile dayanışmak için can hıraş emek veren vatandaşlar, umut olmanın önemine de vurgu yapıyor.

Fotoğraf: Maltepe Belediyesi Twitter hesabı 

İlgili haberler
Bölge illerinde deprem| Can kaybı artıyor, Kurtarı...

AFAD verilerine göre merkezi Maraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve saat 4.17'de meydana gelen 7.7 büyüklü...

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Derneği'nden dayan...

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Derneği'nden ihtiyaç listesi yayımladı

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinin yardım çağrısı...

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinin yardım çağrıları hızla yanıt buldu. Dernek üyesi kadınlar derneğ...