atölye

İAÜ Şiddeti Birlikte Bitirelim Platformu bahar buluşması gerçekleştirdi

İstanbul Aydın Üniversitesi Şiddeti Birlikte Bitirelim Platformunun Aylin Sözer anısına düzenlediği bahar buluşması dolu dolu geçti. Platform 5 Temmuz’da görülecek Aylin Sözer davasına da çağrı yaptı.

Sırtımıza yüklenen yüklerden yine birlikte çıkabiliriz

Pandemi ile ev içindeki sorumluluğu artan kadınlar, eğitimden mahrum kalan çocuklar için eş zamanlı bir atölye düzenledi Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği.

'Ahlak Belanızı Versin' atölyesi

Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Karya Kadın Derneği, Muğla Sekibaşı Kadın Dayanışma Evinde Mine Söğüt ile “Ahlak Belanızı Versin” atölyesi gerçekleştirdi.

Şiddet üzerine bir dertleşme: Gördüklerimiz ve göremediklerimiz

‘Şiddet nedir?’ diye soracak olursak, kişinin isteği dışında kendisine yönelen zora dayanan davranışlar, sözler, yaklaşımların hepsine şiddet diyebiliriz...

Etiyopyalı kadınlar atölyede buluştu: ‘Velev Ki Zenciyim!’

‘Sokakta bana laf attıklarında ilk söyledikleri şeyin ‘Zenciye bak’ olması, söyledikleri cinsiyetçi sözler kadar incitici oluyor.’

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinde tartışma atölyesi başladı

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği her hafta farklı bir başlığın tartışıldığı atölye çalışmalarına başladı. Kadınlar bu haftaki atölyede çocuk istismarını konuştu.

Aydınlı kadınlara Ekmek ve Gül Atölyesinden çağrı

Adnan Menderes Üniversitesi Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Atölyesi, Aydınlı kadınları baskı ve şiddet politikalarına karşı dayanışmaya çağırdı.

Barış için harekete geçmenin yollarını arıyoruz. Var mısınız?

Barış İçin Kadın Girişimi kadınlara ‘Kötülük sıradanlaşırken biz neredeyiz?’ sorusu sorusunu soruyor ve kadınları sözü büyütmeye, barışı büyütmeye, yolu birlikte bulmaya çağırıyor.