SES

SES Elazığ Şubesi Burcu Demir için açıklama yaptı: Öldüren sevgi istemiyoruz

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Elazığ Şubesi üyesi kadınlar Elâzığ’da Uzman Çavuş Murat Çoşansel tarafından öldürülen Burcu Demir için açıklama yaptı.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği ‘yılın kadınları’nı seçti

SES Yılın Kadınları 2023 Ödül Töreni düzenlendi. Yılın siyasetçisi ödülü Emek Partisi Milletvekili Sevda Karaca’ya verildi.

SES: 'Aile Bakanlığı bütçesi toplumsal cinsiyetten uzak'

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesine dair bir rapor hazırladı.

Sağlıkçı kadınlar 25 Kasım kapsamında panelde buluştu: ‘Hak gaspları artıyor, şiddet artıyor’

SES Mersin Şubesi'nin 25 Kasım kapsamında düzenlediği panelde, SES Genel Merkez Kadın Sekreteri Gönül Adıbelli, Avukat İlke Işık ve Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Adile Doğan konuştu.

SES Mersin Şubesi'nden 'Şiddete, eşitsizliğe ve yoksulluğa karşı çaresiz değiliz' paneli

SES Genel Merkez Kadın Sekreteri Gönül Adıbelli, Av. İlke Işık ve Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden Adile Doğan'ın katılımıyla, SES Mersin Şubesi 'Şiddete Karşı Çaresiz Değiliz' paneli düzenliyor.

‘Kaybeden iktidar kazanan alın teri, dayanışma ve mücadele olacak’

7 buçuk yıllık hemşireyken ihraç edilen Eylem Salar, bugün Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Urfa Şubesi Eş Başkanı. İhraç edilmek bugün onu mücadelesine çok daha bağlı hale getirmiş.

SES’ten Hemşireler Günü açıklaması: Hemşireler sorunlarına çözüm bekliyor

12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla açıklama yapan SES, hemşireler için güvenli çalışma ortamlarının oluşturulmasına dair taleplerini sıraladı.

Sağlık emekçisi Günseli Uğur ve Arzu Sert anlatıyor…

Sağlık emekçilerini andıkları için ‘Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak’ gerekçesiyle açığa alınan hemşire Günseli Uğur ve Arzu Sert ile uzaklaştırma kararını konuştuk.

Sezen, Necla ve katledilen kadınlar için sağlık örgütlerinden tepki

İzmir’de Sağlık Lisesi öğrencisi Sezen Ünlü ve Aydın’da sağlık emekçisi Necla Demirbaş’ın katledilmesinin ardından sağlık meslek örgütleri ve sendikalar “İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula” çağrısı yaptı

Samatya Devlet Hastanesinde ortak 8 Mart buluşması

İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çalışan işçi ve emekçi kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü hastanede düzenledikleri etkinlikle kutladı.

Sağlık emekçisi kadınlar en çok psikolojik şiddete maruz kalıyor

SES’in ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Alanında Kadına Yönelik Şiddet Araştırması’ sonuçlarına göre kadınların yüzde 43’ü fiziksel, yüzde 81’i psikolojik, yüzde 26’sı cinsel şiddete maruz kaldı.

Hastalanıyoruz görmüyorsunuz, ölüyoruz duymuyorsunuz!

‘Yorulduk’ diyorsun, ‘Tükendik’ diyorsun, taleplerini dile getirmek istiyorsun. Kimsenin seni duymadığı yetmezmiş gibi bir de havuz medyası seni rüşvetçilikle itham ediyor.

2021 yılı sağlık emekçilerinin yılı olacakmış, peki alkıştan ötesi olacak mı?

SES Van Şubesi Eş Başkanı Figen Çolakoğlu yazdı: ‘Önümüzdeki yıl sağlık emekçilerine atfedilecekmiş, bu sağlıkçıların alkışla birçok hak ve talebinin gölgelenmesinden öteye gitmeyecek!’

25 Kasım’a giderken sağlık emekçileri online söyleşide buluştu

25 Kasım vesilesi ile online olarak bir araya gelen sağlık emekçisi kadınlar, Avukat Çağla Yolaşan ve SES Elazığ Şube Kadın Sekreteri, Psikolog Fatma Betül Demir bir söyleşi gerçekleştirdi.

Eyüpsultan Devlet Hastanesi 25 Kasım etkinliği

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası İş Yeri Temsilciliği, Eyüpsultan Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarıyla 25 Kasım öncesi buluşma gerçekleştiriyor.

Ayaklarımızı parçalayan yoldaki taşları söküp atmak mümkün

'Şiddete karşı bulunduğumuz işyerlerini dayanışmanın ve mücadelenin adresleri yaparak güçlenebilir, kadınların memleket genelindeki birleşen mücadelesine de buradan güç katabiliriz.'

Gülten Hemşire(ler) için kadro da isteriz afet izni de…

Dokuz Eylül Hastanesi SES İşyeri Temsilcisi Günseli Uğur, çadırda yaşayan Depremzede Hemşire Gülten Boylu'nun "Yarın nöbetim var" sözlerini yazdı: Gülten Hemşireler için kadro da isteriz afet izni de.

Sağlık emekçileri, ‘halk için bütçe’ talebini yükseltmeli!

‘Hakkınız ödenmez dediler, ödemediler’ çünkü bütçe yetersizdi! Sağlık Bakanı tavandan ek ödeme vereceğiz dedi bizim bordrolarımıza maalesef o ek ödeme hiç yansımadı çünkü bütçe yetersizdi...

İzmir Ekmek ve Gül buluşmasından notlar: Birleşeceğiz arkadaşlar

İzmir’de ‘Böyle gitmez’ diyen kadınlar Ekmek ve Gül’ün çağrısıyla bir araya geldi. Buluşmada emek sömürüsü, güvencesizlik, mobbing, taciz gibi sorunlara karşı ortak mücadele çağrısı yapıldı.

SES’li kadınlar: Yeni dönemde mücadeleyi daha da büyüteceğiz!

SES Aksaray Şube Genel Kurulu’nda sağlık emekçisi kadınlar yaptıkları açıklamayla yeni dönemde kadın mücadelesini büyütme sözü verdi.